Kariyer 20 ŞUBAT 2015 / 13:41

Jaymin B. Patel Brightstar CEO’su oldu

Brightstar, Jaymin B Patel’in yönetim kurulu tarafından başkan ve CEO olarak atandığını açıkladı. Görevi Sprint Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Marcelo Claure’den devralan Patel, Brightstar’ın 17 yıllık tarihindeki ikinci icra kurulu başkanı olacak.

 


Brightstar Yönetim Kurulu Başkanı Ronald Fisher, Jaymin B Patel hakkındaki görüşlerini “Operasyonel liderliği, finansal uzmanlığı ve birkaç yıla yayılmış, son derece karmaşık anlaşmaların müzakere edilmesi ve sonuçlandırılmasındaki deneyimi, Jaymin’i kablosuz ekosisteminin merkezinde yer alan Brightstar’ı yönetmek için ideal isim yapıyor. Kendisinin operasyonlar konusundaki disiplinli küresel yaklaşımı, bir yandan SoftBank ailesi olarak sahip olduğumuz güçlü inovasyon geleneğimizi korurken diğer yandan da müşteri değeri ve kârlı büyümeye güç vermeye de devam edecek.” sözleriyle dile getirdi.

47 yaşındaki Patel, kârlı büyüme ve stratejik dönüşümü sağlama konularında dünyanın önde gelen kuruluşlarında elde ettiği 26 yılı aşkın deneyimini Brightstar’a getiriyor. Patel, Brightstar’dan önce 100’e yakın ülkede müşterilerine sağladığı teknoloji ve hizmetler ile düzenlemelere tabi kumar sektörünün en büyük piyango ve kumar şirketi olan GTECH’te görev yapıyordu; GTECH Americas şirketinin Başkan ve CEO’su olarak şirketin Kuzey Amerika ve Latin Amerika’daki faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlenmişti. Patel, GTECH’teyken aralarında New York Borsası’na kote bir şirket olarak GTECH Holding Corporation Baş Finans Direktörlüğü ve GTECH’in küresel piyango, interaktif ve kumar iş kollarının Başkan ve CEO’luğu gibi çeşitli küresel liderlik rollerini de üstlendi. Patel, aynı zamanda 2007 yılından bu yana hisseleri Milano Borsası’nda işlem gören GTECH S.p.A. şirketinin yönetim kurulunda da bulundu.

Patel, “Cep telefonu pazarının görünümünü dönüştüren eşsiz ve yenilikçi bir şirket olan Brightstar’n müşteriye öncelik vermek konusundaki tutkusunu ve bu sürekli değişen pazarda değer sunma arzusunu paylaşıyorum. Bu kadar başarılı bir girişimde imzası bulunan yenilikçi ve girişimci insanların yer aldığı bu yetenekli ekibe katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Patel’in dünyanın dört bir yanında yaklaşık 60 pazarda şirketlerin kurulması ve işletilmesi, bir düzineden fazla birleşme ve satın alma işlemine liderlik etme ve sınırlar arası sermaye piyasaları gibi alanlarda sahip olduğu ciddi küresel deneyimi, Brightstar’ın süregelen küresel büyüme stratejilerini de tamamlıyor. Brightstar, son bir buçuk yıl içinde, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’yı içine alan coğrafyada dört stratejik satın almayı başarıyla gerçekleştirdi. Ayrıca, Brightstar’ın cihaz dağıtım hizmetleri de, 100’ü aşkın ülkedeki operasyonları ile dünyanın en büyüğü olmaya devam ederken, şirket aynı zamanda dünyanın en büyük mobil cihaz aksesuarı distribütörlerinden biri konumunda da bulunuyor.
ETİKETLER : Brightstar Jaymin B Patel
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun