Kariyer 30 MAYIS 2011 / 14:51

İşletmelere özel arama motoru: Uglii

İşletmeler bu altyapıyı kullanarak dünyanın farklı ülkelerinden güvenilir iş ortaklarına kolayca ulaşabilecek. Şirketlere özel arama motoru Uglii, çevrimiçi işletme arama uygulamaları ‘Uglii Find’ ve ‘Uglii Brands’ sistemlerini tanıttı. Bu web tabanlı sistemler, her ülkedeki her işletmeyi ücretsiz olarak ‘bulunabilir’ hale getiriyor. Böylece herkes iş ortağını rahatça buluyor.

Sistem, ölçek ve faaliyet alanı gözetmeksizin dünyanın her yerindeki şirketleri, eşit şartlarda ve çok yüksek hızda ticari bağlantı kurma imkanına kavuşturuyor. Her ülkedeki işletmeye ücretsiz ‘çevrimiçi bulunabilirlik’ hizmeti sunan Uglii, işletmeler için dünyanın farklı ülkelerinde güvenilir iş ortaklıklarının kapılarını açacak güncel bir bilgi sitemi sağlıyor.

Uglii, 700 bin ürün ve hizmet tanımı içeren rakipsiz bir veri tabanını tescilli arama teknolojisiyle birleştirerek işletmelere ve tüketicilere kaynak sağlıyor. Uglii'ye kaydolan her işletme ‘Uglii Find’ haritasında ücretsiz bulunabilirlik ‘Uglii Global İşletme Numarası’ elde ediyor ve bunu Uglii'den bağımsız olarak bir işletme kimliği olarak kullanabiliyor.

10 dolara en üste çıkın

‘Uglii Brands’ sistemi ise, marka sahibi olan işletmelerin markalarını bulundukları ekonomide Uglii ansiklopedisindeki ilgili ürün veya hizmetlerin altında listelemesini sağlar. Markalar ‘önce gelene önce hizmet’ esasıyla listelenir. Erken listelenen markalar yıllık 10 dolar listeleme ücretini ödedikleri sürece en üstteki veya yukarılardaki konumlarını devam ettirir.

Uglii 2011 yılı boyunca bazı ek sistemleri de kullanıma açacak. Bunlar; Uglii Site Cadet, Uglii Classified Ads ve Uglii Marketplace olacak. Uglii Find 13 dilde servis veriyor ama Uglii Brands sadece İngilizce kullanılabiliyor. Uglii'ye tereleştirmeyi sağlamak için devamlı yeni diller ekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun