Kariyer 11 AĞUSTOS 2011 / 10:39

iPad petrolden bile daha değerli!

Tablet ve akıllı telefondaki hakimiyet yetmedi. Apple, petrol devi Exxon'u geçerek ABD'nin en değerli şirketi haline geldi.Apple’ın piyasa değeri, petrol devi Exxon Mobil’inkini aştı ve şirket, böylece ABD’nin en büyük, en değerli şirketi oldu. Wall Street’teki işlemler şirketin bu durumunu pekiştirdi. 2005 yılından beri en değerli şirket konumunda olan Exxon, hisse değerindeki düşüşle Apple’ın gerisinde kaldı. Apple ise Microsoft’u yerinden ettiği mayıs ayından beri bu kategoride ikinci sırada yer alıyordu.

Şirketlerin beklentileri de aslında bu konumlarda pay sahibi. Bu kapsamda Exxon’un büyüme beklentileri sınırlı. Çünkü yeni petrol alanlarının bulunmasına ve petrol fiyatlarına fazlasıyla bağımlı. Buna karşılık Apple ise yeni teknoloji ürünlerle büyümesine rahatlıkla devam edebilir. Apple, her üç yılda bir yeni bir ürünü pazara sunmaya özen gösteriyor. Bu kapsamda şirket, 2010 yılında iPad’in pazara sunulmasının ardından, 2013 yılında yeni bir ürünün daha müjdesini vermeye hazırlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun