Kariyer 31 AĞUSTOS 2010 / 09:46

Inveon'un yeni CTO'su Mehmet Cihan Kurt oldu

Inveon'un üst düzey yöneticilerinden Mehmet Cihan Kurt, Inveon CTO'su olarak atandı.

Inveon'un üst düzey yöneticilerinden Mehmet Cihan Kurt, Inveon CTO'su olarak atandı.


Yazılım çözümleri konusunda uzmanlaşan Inveon'un üst düzey yöneticilerinden Mehmet Cihan Kurt, Inveon CTO'su (Teknolojiden Sorumlu Başkan) olarak atandı. Kurt, yeni görevi kapsamında özellikle, Inveon'un sigorta sektörüne hizmet eden yazılımlarının ve perakende sektörüne yönelik raporlama sistemlerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Kurt, yeni görevi kapsamında bilimsel, teknolojik araştırma ve geliştirmelere katkıda bulunmanın yanı sıra, uzun dönemli vizyon ve stratejilerin oluşturulması ve yazılım geliştirme hayat döngüsünün yönetiminden de sorumlu olacak. Kurt, bu görevleriyle birlikte geliştirilmekte olan projelerin danışmanlığını yapmaya devam edecek.

İş yaşamına 2000 yılında TNT Express Worldwide, 2001'de Renault gibi dünyaca ünlü şirketlerde çok sayıda önemli yazılım projesine imza atarak başlayan Kurt, daha sonra Altaca Group için 2003-2005 yılları arasında süren bir ERP projesinde Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak yer aldı. Ardından 2006 yılında Viyana'daki Loquisoft şirketinde Kıdemli Yazılım Geliştirici olarak görev yapan Kurt, aynı yıl Türkiye'ye dönerek Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak yeni kurulan Inveon ailesine katıldı. 2008 yılında şirkette Proje Yöneticisi olarak ataması gerçekleştirilen Kurt, 2010'un Temmuz ayı itibariyle CTO unvanıyla Inveon'daki çalışmalarına devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden 2005 yılında mezun olan Mehmet Cihan Kurt, halen Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde yüksek lisans eğitimini sürdürüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun