Kariyer 19 TEMMUZ 2011 / 11:02

Intel Türkiye'nin bölgeye yönetici ihracatı hız kesmeden devam ediyor

Intel Türkiye’deki üç yıldır sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Burak Aydın’a devreden Çiğdem Ertem, Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika (META) İş Geliştirme Bölge Müdürlüğü görevine atandı. 

[caption id="attachment_30857" align="alignnone" width="455" caption="Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Müdürü Çiğdem Ertem"][/caption]

Intel Türkiye operasyonunu üç yıl boyunca başarıyla yürüten Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, Intel’in uluslararası organizasyonuna atanarak, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Müdürü oldu. Ege Ertem’in ardından bölgeye atanan Intel Türkiye’nin başarılı lideri Çiğdem Ertem, Genel Müdürlük görevini şirketin Genel Müdür Yardımcısı olarak değerli çalışmalara imza atan Burak Aydın’a devretti.

Yeni yapılanmayla ilgili açıklamada bulunan Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Direktörü Ayşegül İldeniz, “Intel olarak, yenilikçi, açık ve dinamik şirket yapımızla gerek Türkiye gerekse Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Türkiye pazarında yakalanan yüksek büyüme oranları ve başarıların arkasında çok güçlü ve yaratıcı bir ekip var. Bu ekibe üç yıl boyunca liderlik eden Çiğdem Ertem’in, şimdi bölgede İş Geliştirme Bölge Müdürü olması bizim için çok değerli. Bu başarıların gerçek kılınmasında Ertem ile omuz omuza çalışarak, katma değerli hizmetler sunan Burak Aydın’ı da Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirmiş bulunuyoruz. Ertem’in bölgeye atanması ve Aydın’ın yeni pozisyonu, Intel’in çatısı altındaki yetenekleri kariyer yolculuklarında desteklediğinin en güzel örneğidir” dedi.

Deneyimini Türkiye’den sonra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ne taşıyacak

İş hayatına, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Merkez Bankası Bilgi İşlem Departmanı’nda sistem analisti olarak başlayan Çiğdem Ertem, Bilkent Üniversitesi’nde İş İdaresi yüksek lisansını tamamladı. Aralarında Meteksan’ın da bulunduğu endüstrinin önde gelen şirketlerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

Siemens Business Services’da Kamu Sektöründen Sorumlu Direktör olarak çalıştıktan sonra 2004 yılı sonunda Intel Türkiye’de İş Geliştirme Grup Müdürü olarak göreve başlayan Çiğdem Ertem, bu süre içerisinde Türkiye’de bilgisayar sahipliğini artırmaya yönelik çok sayıda programın başarıyla hayata geçirilmesini sağladı.

Ertem, Şubat 2008’den bu yana da Intel Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Intel Türkiye Burak Aydın'a emanet

[caption id="attachment_30859" align="alignleft" width="200" caption="Intel Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Burak Aydın"][/caption]

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı bulunan Burak Aydın, iş hayatına Andersen Consulting/Accenture firması çatısı altında Almanya ve Avusturya’da danışman olarak çalışarak başladı. Aydın daha sonra Türkiye’ye dönerek Siemens Business Services bünyesinde Stratejik Planlama Danışmanlığı ve Müdürlüğü görevini yürüttü.

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarda önemli deneyimler kazanan Aydın, Intel Türkiye’ye, 2006 yılında, Eğitimden ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Programlardan Sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak katıldı. 2009 yılında, teknoloji kullanarak katma değer yaratma, bilgisayar kullanımını yaygınlaştırma ve erişilebilir kılma hedefleriyle İş Geliştirme Grup Müdürlüğüne atandı.

Türkiye’de yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi için kamu, STK ve özel sektör işbirliktelikleri ile önemli çalışmalara imza atan Burak Aydın, Türkiye sorumluluklarının yanı sıra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ni kapsayan strateji ve iş planlarının hazırlanmasında da etkin rol oynadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun