Kariyer 03 MAYIS 2013 / 13:17

Intel CEO’su Brian Krzanich oldu

Şirketin COO’su olarak görev yapan Krzanich, mobil alana doğru evrilen yapının geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürecek.Bir süredir Intel’in CEO’luk görevine kimi getirileceği merakla bekleniyordu. Bazı yatırımcılar şirketin mobil alandaki dönüşüme ayak uydurabilmesi için dışarıdan bir kişinin getirilmesini ve yeniden yapılanmaya gidilmesi gerektiğini savunuyordu. Ancak bu beklentiler boşa çıktı ve şirketin COO’su olarak görev yapan Brian Krzanich’in CEO olduğu duyuruldu.

Paul Otellini’nin görevi bırakmasının ardından mobil alanda başarılı olmak için yola çıkacak 52 yaşındaki Krzanich’i zorlu bir görev bekliyor. Zira dünyadaki bilgisayarların yüzde 80’inde yongası bulunan Intel, 10 yıldan bu yana milyarlarca dolar harcamasına rağmen ARM’nin gerisinde kaldı. Telefon mikroişlemcilerinde Intel geçtiğimiz yıl yüzde 1’in altında pazar payına sahip olurken, ARM piyasanın yüzde 95’ine hakim oldu.

Ayağının tozuyla açıklamalarda bulunan Krzanich, “Gün geçtikçe dünyanın daha fazla mobil olduğunu görüyoruz. Bu alandaki gelişime ayak uydurabilecek varlıklarımız ve doğru ürünleri çıkarabilecek yeteneğimiz olduğuna inanıyorum” dedi.

1982 yılından bu yana Intel’de çalışan Krzanich, geçtiğimiz yıl COO olarak atanmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun