Kariyer 05 TEMMUZ 2013 / 14:23

Index Grup Anadolu'daki öğrencilere staj imkânı sunuyor

Index, Anadolu’daki üniversite öğrencilerine, eğitim gördükleri alanda Index Grup şirketleri dâhilinde staj imkânı sağlayarak hem mesleki gelişimlerine hem de kariyer yolculuklarına katkı sağlamayı planlıyor.Kurumsal sürdürülebilirliğin sadece ekonomik yarar sağlamakla değil, aynı zamanda çevreye ve topluma değer katmakla da gerçekleşeceğine inanan Index Grup, “Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor” projesinin ikinci yılında Anadolu'daki üniversite öğrencilerini bir kez daha İstanbul'daki İTÜ Ayazağa Kampüsü yurtlarında ağırlıyor ve eğitim gördükleri alanda staj imkânı sağlamaya devam ediyor.

Temmuz ayı boyunca Index Grup şirketleri dahilinde bilişim alanında staj yapma imkanı bulacak olan dokuz öğrenci, aynı zamanda İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşama konusunda deneyim kazanacak ve İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlerini, düzenlenecek turlarla yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan altı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okuyan öğrencilerin faydalanabileceği staj projesinde bu yıl yer alacak üniversiteler ise; Adıyaman Üniversitesi, M. Kemal Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olarak belirlendi.

“Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor” projesi ikinci yılına girerken, Index Grup IK Direktörü Timur Tiryaki, projenin amacına yönelik şunları söyledi:
“Anadolu'nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor projesi ile Anadolu’da yaşayan ve bu bölgelerdeki üniversitelerde okuyan gençlere fırsat eşitliği sunmayı amaçlıyoruz. Aslında fırsat verildiğinde Anadolu’dan da tıpkı büyük şehirlerde olduğu gibi fark yaratabilen birçok pırıl pırıl gencimiz çıkıyor. Bu deneyimi, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz projenin sonunda yaşadık ve gördük. Özellikle okullarında belli başarıya ulaşmış gençlerimizin, büyük şirketlere erişerek kurumsal bir ortamda staj yapmalarının kariyerlerinde olumlu bir etki oluşturacağını düşünüyoruz ve bu etkinin her yıl katlanarak artacağına inanıyoruz. Bu projeyi; bilişim sektöründe çalışacak gençlerimizin de gayreti ile sektörün Anadolu’da da güçlenmesi ve kurumsallaşmasına yönelik küçük de olsa önemli bir adım olarak görüyoruz. İstanbul’da geçirdikleri bir ay boyunca oryantasyon eğitimi alan; etik değer, kurum değeri, misyon, vizyon, hedef, proje yönetimi gibi stratejik ve önemli kavramlarla tanışan gençlerimiz; önemli bir bilgi birikimini de evlerine götürecekler. Bu bilgilerin uzun vadede Anadolu şehirleri ile İstanbul arasında önemli bir köprü görevi üstleneceğine inanıyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun