Kariyer 28 ŞUBAT 2013 / 11:52

Index Bilgisayar’ın yeni Genel Müdür Yardımcısı Erhan Doğan oldu

Erhan Doğan Index Genel Müdür Yardımcısı oldu

Bilgi teknolojileri sektörünün deneyimli ismi Erhan Doğan, sektörün öncü şirketlerinden Index Bilgisayar’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.Türkiye’nin önde gelen Bilişim Teknolojileri şirketi Index Bilgisayar, genel müdür yardımcılığı görevine Erhan Doğan’ı getirdi. Doğan; uzun yıllara dayanan yazılım, ürün yönetimi ve satış alanlarındaki yönetim ve strateji geliştirme konusundaki vizyonunu Index Bilgisayar’ın önümüzdeki dönem hedeflerine aktaracak.

Index Bilgisayar Genel Müdürü Atilla Kayalıoğlu; “Grubumuza uzun yıllardır hizmet veren Erhan Doğan’ın geçmişten aldığı bilgi birikimi ve tecrübesinin ışığında Index Bilgisayar’ın geleceğine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” diye açıkladı.

Erhan Doğan'ı tanıyalım

1968 yılında Balıkesir’in Susurluk ilçesinde dünyaya gelen ErhanDoğan, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ilk dönem mezunlarından. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Doğan, MoonStar yazılım firmasında Yazılımcı olarak başladığı kariyerinde, 1990 yılında Karma Bilgisayar’a geçti. Daha sonra Atom Elektronik A.Ş.’nin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olarak çalışan Doğan, ardından İnternet İletişim Teknoloji A.Ş.’de satış ve pazarlama yönetimi konularında çalıştı. 1996’da Neteks A.Ş. Kurucu Ortağı ve Yöneticisi olarak kariyer yolculuğuna devam etti.

Bilişim sektöründe Türkiye ve dünya pazarını yakından tanıyan Erhan Doğan, 2001 yılında Neteks A.Ş.’nin Index Grup bünyesine katılma ve 2007 yılında dünyanın en büyük katma değerli dağıtıcılarından biri olan Westcon Group ile ortaklık süreçlerinin yönetiminde aktif görev aldı. Tüm bu süre boyunca Index Grup bünyesinde Neteks A.Ş. Genel Müdürlük görevini sürdürdü.

Bağlama çalmaktan, seyahat etmekten ve sinemaya gitmekten hoşlanan eski amatör oto yarış pilotu Erhan Doğan, evli ve bir çocuk babasıdır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi Mezunlar (İAFL) Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) üyesidir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun