Kariyer 23 NİSAN 2010 / 07:11

İK profesyonelleri ‘İşe Alım 2.0' ile tanıştı

XING,
‘Resmi Sosyal İş Ağı' olarak yer aldığı 15. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde İK profesyonellerine İşe Alım 2.0 kavramını tanıttı.

XING,
‘Resmi Sosyal İş Ağı' olarak yer aldığı 15. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde İK profesyonellerine İşe Alım 2.0 kavramını tanıttı.


İnternetin, Web 2.0'ın ardından geçirdiği değişim, pazarlama gibi pek çok alanda farklı yansımalar bulurken İnsan Kaynakları da bu değişime ayak uyduruyor. Sosyal iş ağlarının yaygınlaşmasıyla beraber pek çok kurum ve danışmanlık şirketi rotasını sosyal iş ağlarına çevirirken profesyonellere yönelik iş ağı XING, insan kaynakları profesyonellerini, ‘İşe Alım 2.0' kavramı ile tanıştırıyor.

Mevcut yöntemlere kıyasla, daha fazla ve alternatif adaya ulaşma potansiyeli ve profil ve anahtar kelime ilişkilendirmesi üzerinden uygun işi uygun adaylarla eşleştirebilme özelliklerine sahip yenilikçi ‘İşe Alım 2.0', etkili aday havuzu yönetiminden çapraz kontrol olanağına dek işe alım sürecindeki pek çok aşamayı kolaylaştırıyor. Böylece bütçe ve zaman maliyeti azalıyor, işe en uygun adaylara giden yol kısalıyor. ‘İşe Alım 2.0' işe alım uzmanları ve adaylar arasında etkileşime de olanak sağlayarak sadece İK yöneticilerinin değil Web 2.0'a çoktan adapte olmuş, günlük yaşamlarında sosyal ağları yoğun bir biçimde kullanan kişilerin de beklentilerine destek veriyor.

XING Türkiye Ülke Müdürü Hakan Gönenli İşe Alım 2.0 uygulamasına ilişkin olarak şu yorumu paylaştı: "Web 2.0'dan sonra internet çok değişti. Kullanıcı değişti, kullanıcı alışkanlıkları değişti. Ve buna uygun olarak pazarlamanın kuralları da değişti. Artık ‘Pazarlama 2.0' dan bahsediyoruz. Vizyoner şirketler ‘Pazarlama 2.0'ın yeni kurallarını uygulamaya çoktan başladılar. Benzer şekilde sosyal iş ağlarının da yaygınlaşmasıyla birlikte bireyler için kariyer, şirketler için de işe alım süreçleri değişiyor. Önümüzdeki dönemde, dünyada olduğu gibi ülkemizde de artık ‘İşe Alım 2.0'ı konuşuyor olacağız. XING olarak, Türkiye'nin İK profesyonellerine bu heyecan verici değişim ortamında ‘İşe Alım 2.0' ile destek verebildiğimiz için mutluyuz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun