Kariyer 01 HAZİRAN 2012 / 09:13

IBM geleceğin yatırımcılarını yetiştirmeyi sürdürüyor

IBM geleceğin yatırımcılarını yetiştiriyor

Geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek amacıyla 5 yıldır IBM tarafından düzenlenen Yazılım Akademisi Yarışması'nın ve bu yıl ilk kez hayata geçirilen IBM Master the Mainframe Yarışması'nın kazananları da belirlendi. 

28 Mayıs’ta Kadir Has Üniversitesi’nde yapılan ödül töreninde ilk üç sırayı Bahçeşehir Üniversitesi’nden Supernatural, İstanbul Üniversitesi’nden Paulownia ve Fırat Üniversitesi’nden AEG takımları alırken, Jüri Özel Ödülü Galatasaray Üniversitesi’nden Ongun takımına verildi. Master the Mainframe Yarışmasını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Eren Türkay,Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Ahmet Alper Tecimer ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Okan Engin Başar kazandı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Adem Karahoca, Halim Öztürk ve Erkin Deveci’nin Supernatural takımı “Aktif Şehir Yönetimi” isimli projeleriyle birinci oldu. Supernatural takımı IBM’in her yıl Avrupa çapında düzenlediği ‘Best Student Recognition Event’ e katılmak için Belçika’ya giderek, geleceğin teknolojilerini IBM araştırmacılarından doğrudan olarak dinlemeye de hak kazandı.

İkincilik ödülünü ise İstanbul Üniversitesi’nden Rüya Şamlı, Çetin İmre, Erdem Aktaş, Serkan Akdemir ve Ahmet Çebişli’nin Paulownia takımı ise “Kan Bağış Merkezi Veritabanı ve Web Portalı” isimli projeleriyle kazandı. Fırat Üniversitesi’nden Ahmet Çınar, Ahmet Anıl Müngen ve Eren Çolak’tan oluşan AEG takımı “Fırsat Yönetim Sistemi” projeleriyle üçüncülük ödülünü aldı.

IBM Yazılım Akademisi’nde bu yıl Jüri Özel Ödülü’ne hak kazanan takım ise Galatasaray Üniversitesi’nden “Ongun” oldu. Sultan Turhan, Abdurrahman Yaşar, Utku Özdemir, Gökberk Koçak ve Mustafa Furkan Kaptan, bu ödüle “Kan Bağış Merkezi Veritabanı ve Web Portalı” isimli projeleriyle hak kazandılar.

Konuyla ilgili konuşan IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk, Türkiye’nin tüm şehirlerinden yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi amacıyla gerçekleştirilen Yazılım Akademisi Yarışması ve bu yıl ilk kez düzenlenen Master the Mainframe Yarışması IBM’in dünya genelindeki üniversite ilişkilerinin önemli bileşenleri olduğunun altını çizdi. Charouk, IBM olarak inovasyonu teşvik ederek dünyanın işleyişinde fark yaratacak yeni nesil bilişim insanlarının yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

IBM Yazılım Akademisi ve IBM Master the Mainframe yarışmalarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bu adresi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun