Kariyer 02 ŞUBAT 2012 / 12:17

IBM binlerce kişi ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor

IBM binleri işten çıkarmaya hazırlanıyor

Dev şirketin, giderlerini kısmak ve net gelirini artırabilmek için Almanya ve diğer ülkelerde yaklaşık 8 bin kişiyi işten çıkaracağı belirtildi.IBM Almanya’da görev alan Christine Muhr’in açıklamalarına göre, IBM’in binlerce kişiyi işten çıkarma planı bulunuyor.

Kaç kişinin, ne zaman işten çıkarılacağı henüz kesinleşmediği ifade edildi.IBM’in tam zamanlı kalıcı çalışanların yerine proje tabanlı geçici çalışanları işe almak istediği bilgisi verildi.

Daha önce de Almanya’daki günlük yayın Handelsblatt, IBM’in Almanya’da 8 bin kişiyi işten çıkaracağını okuyucularına duyurmuştu.

Almanya’da yaklaşık 20 bin IBM çalışanı bulunuyor. 8 binlik rakam, şirketin ülkede yarattığı istihdamın neredeyse yarısına denk geliyor. IBM’in dünya çapında benzer işten çıkarmalara gitmesi bekleniyor. Bu şekilde şirketin yaklaşık yüzde 30 tasarruf sağlaması planlanıyor.

2015 yılında gelirlerini hisse başına 20 dolara çıkarmayı hedefleyen IBM’den henüz resmi bir açıklama gelmedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun