Kariyer 20 MART 2015 / 12:01

HTC'de yeni CEO Cher Wang oldu

Uzun süredir HTC'de CEO'luk görevini yürüten Peter Chou, koltuğunu Cher Wang’e devretti. Wang, HTC'nin yeni dönemini şekillendirmek için hazır olduğunun altını çizdi. 1997 yılında HTC'nin kurucu kadrosu arasında yer alan Cher Wang, 2013 yılında Peter Chou'dan "kısıtlı CEO'luk" yetkileri almıştı. Yaptığı ilk açıklamada bir girişimci olarak yeni fırsatları değerlendirerek, çok daha yaratıcı bir HTC yaratmak istediklerini belirten Wang, yeni dönem için oldukça heyecanlı olduğunu ifade etti.

Teknoloji dünyasının hızlı bir değişim geçirdiğini belirten Wang, akıllı telefonlarla başlayan sürecin yeni nesil mobil cihazlarla birlikte insanların dünyaya dijital bir şekilde bağlandığını söyledi. Akıllı telefon ve diğer mobil ürün gamını genişletmek istediklerini ifade eden Wang, şirket olarak sahip oldukları potansiyele güvendiklerini dile getirdi.

CEO'luk görevini Cher Wang'e devreden Peter Chou ise "Future Develepment Lab" bölümüne başkanlık edecek.

Öte yandan Peter Chou, artık Future Development Lab bölümünün başkanı olarak görev yapacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun