Kariyer 04 HAZİRAN 2012 / 10:33

HP Türkiye Network Ülke Müdürü Sami Arbak, HP MEMA Bölgesi Network İş Geliştirme Müdürü oldu

Türkiye network sektörünü HP için kısa sürede temel bir işkolu haline getiren HP Türkiye Network Ülke Müdürü Sami Arbak, HP Network MEMA Bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak atandı.Ülkemizde başarıyla görev yapan bir yönetici daha bölge sorumlusu olarak konumlandırıldı. HP Türkiye'den Sami Arbak, yeni görevinde iç pazardaki tecrübesini Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika’dan (MEMA) oluşan geniş bölgeye taşıyacak.

Arbak'ın bugüne kadar yaptıklarıysa şu şekilde:
Sami Arbak, 2010 yılındaki yeniden yapılanmada HP Network Türkiye Ülke Müdürü olarak göreve gelmesinin ardından, HP Türkiye çözüm ortakları arasında seçkin bir satış gücü kurarak HP Network Türkiye müşteri ilişkilerini hızla geliştirdi. Bu seçkin grubu diğer çözüm ortakları ve satış kanalları için rol model gösteren Arbak, ağ sanallaştırma teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşmasında önemli bir rol üstlendi.

Sami Arbak’ın çözüm ortaklarının sertifikasyon ve eğitim sürecinde kalite standartlarının artmasını sağlayan öncü çalışmaları, HP Türkiye’nin Network satışlarını önemli ölçüde arttırdı ve BT sektörü için de yararlı bir örnek oluşturdu.

Arbak, HP Türkiye’ye 1998 yılında program yöneticisi olarak katıldı. HP Türkiye’de üstlendiği çeşitli görevlerin ardından 2002-2004 yıllarında Tele-Web Müdürü olarak görev yapan Arbak, 2004-2007 yıllarında HP Türkiye ProCurve Network Ülke Satış ve Pazarlama Müdürü pozisyonunda bulundu. 2007 yılında HP Türkiye ProCurve Network Ülke Müdürü olan Arbak, 3Com’un satın alınması ve HP Network Türkiye’nin kurulmasının ardından, 2010-2012 yıllarında HP Network Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini üstlendi.

İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Mezunu olan Sami Arbak, ayrıca Marmara Üniversitesi Profesyonel Bilgisayar Programcılığı, Marmara Üniversitesi Modern İş İdaresi programlarını tamamladı ve ABD ELON College’da İşletme ve İş İdaresi İstatistiği dersleri aldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun