Kariyer 22 EKİM 2008 / 06:50

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu’na yeni satış müdürü

HP Türkiye, 2001 yılından bu yana bünyesinde görev yapmakta olan Emre Hantaloğlu’nu HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Satış Müdürlüğüne getirdi.

HP Türkiye, 2001 yılından bu yana bünyesinde görev yapmakta olan Emre Hantaloğlu’nu HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Satış Müdürlüğüne getirdi.


Emre Hantaloğlu, yeni görevi kapsamında, büyük kurumsal müşterilere masaüstü bilgisayarlar, taşınabilir bilgisayarlar, el bilgisayarları, iş istasyonları, ince istemciler ve blade bilgisayarlar gibi ürün ve teknolojilerin satış faaliyetlerinden sorumlu olacak. Emre Hantaloğlu ayrıca, yeni satış alanlarının araştırılmasında ve müşteri ilişkilerinin geliştirilmesinde de önemli rol oynayacak.


Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Emre Hantaloğlu, lisans eğitiminin ardından, ABD’de bulunan Maine Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Emre Hantaloğlu, iş hayatına Empa Elektronik ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak başladı. 2001 yılında Compaq firmasına transfer olan Emre Hantaloğlu, 2002 yılındaki Compaq-HP birleşmesine kadar firmada Tüketici Ürünleri Satış Müdürü olarak görev yaptı. Emre Hantaloğlu, 2002-2008 yılları arasında HP Türkiye’deki kariyerine sırasıyla Kurumsal Müşteriler Satış Temsilciliği ve Doğrudan Satış Takım Liderliği görevleriyle devam etti. Kurumsal Müşteriler Satış Temsilciliği görevindeyken, HP içinde dünya çapında verilen satış ödülüne layık görüldü. HP Türkiye Doğrudan Satış Takımı, 2006 yılında Avrupa’da yılın en başarılı takımı seçildi. Yine bu dönemde Emre Hantaloğlu, HP Türkiye içinde birçok defa satış ödülüne layık görüldü. 2008 yılının Mayıs ayında Doğrudan Satış Takımı Yöneticiliğine getirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun