Kariyer 18 OCAK 2012 / 09:03

HP strateji yöneticisi olarak Bill Veghte’yi atadı

HP strateji yöneticisi olarak Bill Veghte’yi atadı

Bulut ve açık kaynak kodlu webOS’un geliştirilmesinde öncü rol oynaması beklenen Veghte, 2010’da HP’ye katılmadan önce yıllarca Microsoft’ta 15 milyar dolarlık Windows pazarından sorumluydu.Son yıllarda HP’nin yazılım alanında hızla ilerlediğini görüyoruz. Dev şirket Bill Veghte gibi yazılım alanında önemli bir ismi 2010 yılında bünyesine katarak, bu konudaki ciddiyetini göstermişti. HP’nin yazılım bölümü Veghte’nin gelişiyle yüzde 18 büyüme kaydetti.

Kısa sürede gelen bu başarı Veghte’nin Strateji Tepe Yöneticisi (Chief Strategy Officer) olarak atanmasını sağladı. HP Yazılım bölümünde başkan yardımcısı görevini de sürdürecek olan Bill Veghte, şirketteki üst düzey yöneticiler ve teknoloji liderlerine BT dünyasının geleceği ve HP’nin bu konularda öncülük etmesi konularında yardımcı olacak.

HP Başkan ve CEO’su Meg Whitman, “Her 10 ila 15 yılda BT endüstrisinde teknolojinin kullanıcılara ulaştırılma süreci temel olarak değişiklik gösteriyor. Bu doğrultuda şirketler ilk ve doğru strateji geliştirmenin sunduğu fırsatın farkına varıyor. HP de her zaman en üstte olmayı hedefliyor. İnanıyorum Bill’in bilgisi ve vizyonu bizi en üstte tutacaktır” dedi

Bill Veghte 2010 yılında HP’ye katıldı. Daha öncesinde yaklaşık 20 yıl boyunca Microsoft’ta çeşitli kıdemli liderlik pozisyonlarında görev aldı. Son olarak şirketin 15 milyar dolarlık pazarı bulunan Windows markasını yönetti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun