Kariyer 07 EYLÜL 2010 / 14:54

HP'nin kovulan CEO'su Oracle'da eş başkan oldu

Söylentiler gerçekleşti, Mark Hurd Oracle'da eş başkan pozisyonuna getirildi.

Söylentiler gerçekleşti, Mark Hurd Oracle'da eş başkan pozisyonuna getirildi.


HP'de yaşadığı cinsel taciz suçlaması üzerine büyük bir sansasyon ile görevinden ayrılan Mark Hurd, Oracle'dan gelen teklifi değerlendirerek eş başkan pozisyonuna geçti.

HP ve Oracle uzun süredir iş ortaklığı içindeydi. Bu sırada Mark Hurd'ün Oracle ile güçlü ilişkiler kurduğu ve bu sayede orada iyi bir pozisyonda işe girdiği düşünülüyor.

Mark Hurd işinden olduğu sıralarda Oracle CEO'su Larry Ellison, HP'nin büyük bir hata yaptığını, bu birikimde bir kişinin işten çıkarılmaması gerektiğini söylemişti.

Hurd'ün HP'de çalıştığı dönemde şirketin en güçlü CEO'larından biri olarak gösteriliyordu. İyi yönetimiyle HP'nin milyonlarca doları elinde tutmasına yardımcı olan Hurd, HP'nin teknolojik gelişmeler konusunda başarılı yatırımlar yapmasını sağlamıştı.

Tabii Hurd için haksızlığa uğradığını söylerken, kendisinin işinden atılmasıyla yaklaşık 50 milyon dolarlık tazminat aldığını da unutmayalım. Ayrıca her ne kadar rakam açıklanmasa da Hurd'ün Oracle'da yedi haneli bir maaş çekine sahip olması bekleniyor.