Kariyer 01 EKİM 2010 / 10:01

Hewlett Packard CEO'su Leo Apotheker oldu

SAP'nin eski CEO'suyla HP yazılım tarafını güçlendirmeyi hedefliyor.

SAP'nin eski CEO'suyla HP yazılım tarafını güçlendirmeyi hedefliyor.


Son dönemde HP eski CEO'su Mark Hurd'un cinsel taciz suçlamasıyla işinden ayrılması gündemi sarsmıştı. Ardından Mark Hurd Oracle'ın kanatları altına girerek başkanlık pozisyonuna getirildi. HP de geç kalmadan yeni CEO'sunu buldu.

SAP'nin eski CEO'su Leo Apotheker'ı göreve getiren HP, bu kararla yazılım tarafında daha da güçlenmeyi hedefliyor. 57 yaşındaki Apotheker kariyerinin çoğunu dünyanın en büyük iş yönetim yazılımı şirketi SAP'de geçirdi.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan HP, donanım alanındaki başarısını mobil cihazlar da dahil olmak üzere yazılım tarafına taşımayı uzun süredir hedefliyordu. Leo Apotheker yeni işine 1 Kasım'dan itibaren başlayacak.

Güncelleme: Yeni gelen bilgiye göre Leo Apotheker, HP bünyesinde CEO ve Başkan olarak görev alacak. Ayrıca HP'de yapılan üst düzey atamalar çerçevesinde Kleiner Perkins Caufield & Byers'ın Yönetici Ortağı Ray Lane de HP icrada görevi olmayan Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun