Kariyer 23 TEMMUZ 2012 / 10:56

Hasan Çolakoğlu TUDOF E-Spor Kurulu’na seçildi

Mayıs 2010’da hayata geçen Türkiye Dijital Oyun Federasyonu’nun yönetim kuruluna son 9 yıldır oyun sektörünün farklı katmanlarında görev yapan Hasan Çolakoğlu da katıldı.

Geçtiğimiz ay Riot Games Ülke Müdürlüğü'ne getirilen Hasan Çolakoğlu, dijital oyun alanında istihdam, sektör döngüsü ve büyüme gibi konuları düzenleme amacıyla kurulan Türkiye Dijital Oyun Federasyonu E-Spor Kurulu’nda yer alacak.

Oyunlara dair otuz yıllık deneyimiyle tanınan Hasan Çolakoğlu, son 9 yıldır aldığı görevlerle Türkiye’de video oyun sektörünün gelişimi için çalışıyor. Son olarak 2005-2012 yılları arasından Nintendo’nun Türkiye ofisini kuran ve yöneten Çolakoğlu, son olarak Riot Games Ülke Müdürlüğü'ne getirilmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun