Kariyer 05 EYLÜL 2008 / 09:19

Gömülü sistem uzmanları buluşuyor

Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu, teknolojideki son gelişmeleri yansıtacak.

Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu, teknolojideki son gelişmeleri yansıtacak.


TÜBİDER (Bilişim Sektörü Derneği) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsü, 3 - 5 Kasım 2008 tarihleri arasında Maslak'taki İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu düzenliyor.


Gömülü sistemler ve bu sistemler kullanılarak yapılan bilimsel çalışmaları takip etmek üzere düzenlenen sempozyum ile teknolojik yenilikleri tanıtmak ve özel veya kamusal elektronik sanayi şirketleri ve kamu araştırma kurumlarında gömülü sistem teknolojileri ile yapılan çalışmaların akademisyenlere ve katılımcı sanayicilere tanıtılması amaçlanıyor.


Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan GÖMSİS Başkanı Prof. Dr. A. Emre Harmancı: “Sempozyumda sanayi uygulamaları seminerleri, akademik poster bildirileri ile gömülü sistem ve elektronik tasarım araçlarına ait eğitimler yer alacak. Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu akademisyenlerin ve sanayicilerin işbirliğini sağlayacak bu alandaki bilgi birikimlerini karşılıklı sunacak ve sanayi ihtiyaçları için iyi organize edilmiş ve rahat bir ortamda bilgi ve fikir alışverişi için ideal bir fırsat sunacak heyecan verici bir sempozyum olacaktır”diye konuştu.


TÜBİDER Genel Başkanı Niyazi Saral ise “Bilişim teknolojileri, dünyanın en hızlı gelişen alanlarından bir tanesi. Bu alandaki ilerlemeleri izlemek çok önemli ve biz TÜBİDER olarak bu alanda yapılan her tür çalışmayı destekliyoruz, hatta bizzat kendimiz bu çalışmaların içinde yer almaya, bu tür etkinlikler organize etmeye özen gösteriyoruz. Bu sempozyum da, bu alanda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi olacak. Herkesi sempozyuma bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
İTÜ GSTL 21 KASIM 2014 / 13:40 0 0
4. Gömülü Sistemler ve Uygulamaları Sempozyumu (GÖMSİS 2014), 4-5 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenleniyor. Bilgi için: http://www.gstl.itu.edu.tr/gomsis2014/
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun