Kariyer 17 NİSAN 2015 / 13:25

Glaxo SmithKline’nın Türkiye kadrosu genişliyor

 

GSK Türkiye 2015’te kadrosuna yeni isimler eklemeye devam ediyor. General Electric Healthcare’in Doğu ve Afrika Büyüyen Pazarlar Bölgesi Operasyonel Bilişim Lideri iken, GSK Türkiye’ye transfer olan Suat Akkan, aynı zamanda GSK Türkiye Yönetim Ekibi’nin de bir üyesi olarak görev yapacak.

Suat Akkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği mezunu ve Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecesi, İstanbul Üniversitesi’nden de Uluslararası İşletme Sertifikası bulunuyor.

18 yıldan beri kariyerinde birçok farklı kurum ve pozisyonlarda ilerleyen Akkan, MSD Türkiye’nin bilişim sistemleri bölümünde başladığı çalışmalarını IT Analisti olarak tamamlayıp, Merck & Co.’da sırasıyla Kıdemli Sistem Operasyonları Analisti, Orta Doğu ve Afrika Bölgesinden Sorumlu Teknoloji Hizmetleri Lideri pozisyonlarında yer aldı. Merck&Co.’dan ayrıldığında Türkiye IT Lideri ve Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Teknoloji Hizmetleri Yöneticisi görevinde olan Akkan, 2013 yılında GE Healthcare’de Doğu ve Afrika Büyüyen Pazarlar Bölgesi Operasyonel Bilişim Lideri olarak çalışmaya başladı. Akkan, 2015 yılı Mart ayında ise Bilgi Teknolojileri İş Ortağı olarak GSK Türkiye’ye katıldı.