Kariyer 02 AĞUSTOS 2012 / 15:17

Gençlerin bulut bilişime yönelimi hızlandı

Cloudturk tarafından İTÜ bünyesinde düzenlenen Arı Çekirdek proje yarışması, bulut desteğine ihtiyaç duyan tüm katılımcılara gerek doğrudan bulut hizmetiyle gerekse de danışmanlık ve mentorluk hizmeti vererek katkıda bulundu. Ülke kalkınmasının gençlerin desteklenmesinden geçtiği bilinciyle 3. sınıf ve üstü öğrencilere açık olan Arı Çekirdek proje yarışması sonuçlandı. Çeşitli aşamaları ve jüri sunumlarını geçen 15 proje finale kalırken, birinciliği Bahadır Ödevci’nin “Imonacloud” adlı projesi kazandı. Ödevci bu birincilikle 100 bin liralık ödülün sahibi oldu.

Cloudturk’ün sunduğu ölçeklenebilirlik, esneklik ve çeviklik özelliklerinden yararlanarak üretilen Imonacloud, bulut bilişim altyapısı üzerinden merkezi olarak ve ortak kullanılabilen iş yazılımlarının geliştirildiği ve satılabildiği web bazlı bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Projeyle birlikte KOBİ’lerin maliyeti düşük, donanım, yazılım lisansı gibi ilk yatırıma gerek olmayan, kiralama yöntemiyle sahip olabilecekleri yazılım ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Cloudturk CEO’su Mustafa Yazıcı, birinciliği doğrudan bulut altyapısı üzerine yoğunlaşan bir projenin kazanmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.Yazıcı, gençlere olan desteklerinin devam edeceğini ifade ederken, bulut teknolojisinin geleceğini gençlerin görebilmesinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun