Kariyer 04 KASIM 2008 / 12:34

Genç Liderler eğitime başladı

Habitat için Gençlik Derneği’nin hayata geçirdiği “Genç Liderler Akademisi”nde eğitimler başladı. Eğitimde Bilişim uzmanlık kürsüsü de yer alıyor.

Habitat için Gençlik Derneği’nin hayata geçirdiği “Genç Liderler Akademisi”nde eğitimler başladı. Eğitimde Bilişim uzmanlık kürsüsü de yer alıyor.


İstanbul’da kurulan Genç Liderler Akademisi’nde eğitim programı Kişisel Gelişim Kürsüsü ile başladı. Eğitimler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Girişimcilik, Yerel Yönetim ve Yönetişim, Bilişim ve Gençlik gibi uzmanlık kürsülerini içeriyor. Kişisel Gelişim Kürsüsü’nde verilen eğitimleri başarıyla tamamlayanlar bu uzmanlık kürsülerinden birine devam edebiliyorlar.


 


Genç Liderler Akademisi, bir sonraki adımda Budapeşte ve Strazburg’da bulunan Avrupa Konseyi Gençlik Merkezleri’nin gençlik çalışmalarını Türkiye ve çevresinde yaygınlaştırmayı hedefliyor. Habitat için Gençlik Derneği projeyi uluslararası gençlik politikalarının geliştirilmesine ve uygulanmasına katkı sağlaması amacıyla ve İstanbul Valiliği ile Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı desteğiyle gerçekleştiriyor.


 


Habitat için Gençlik Derneği Başkanı Sezai Hazır, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Genç Liderler Akademisi eğitim programlarını kürsü niteliğinde yapılandırdık. Zorunlu olan Kişisel Gelişim Kürsüsü dahil olmak üzere toplam beş kürsü yer alıyor eğitim programında. Genç Liderler Akademisi’nde eğitim alan gençler, Kişisel Gelişim Kürsüsü’nü tamamladıktan sonra, ilgi alanları dahilinde seçtikleri bir uzmanlık kürsüsünde eğitimlerine devam edebilecekler. Ayrıca uluslararası değişim programlarından ve staj imkanlarından da yararlanabilme fırsatına sahip olacaklar.”


 


www.habitaticingenclik.org.tr