Kariyer 22 OCAK 2013 / 14:49

Galata İş Melekleri StilSOS’a 230 bin dolar yatırım yapıyor

Galata İş Melekleri, Türkiye’deki sezon ürünleri satan e-ticaret siteleri için bir moda vitrini ve sosyal alışveriş platformu olan StilSOS’a 230 bin dolar yatırım kararı aldı. StilSOS, 40 mağaza ve 100 bin çeşit ürünü bir kategori sistemi altında sergileyerek, kullanıcıları StilSOS üzerinden ürünün satıldığı siteye yönlendiriyor. Kullanıcılar kendi profillerini oluşturarak StilSOS üzerinden, markaları, kişileri ve mağazaları takip edebiliyor, kombin oluşturup bunları oylayabiliyor. Böylelikle birlikte çalıştığı e-ticaret sitelerine doğru ve alışveriş potansiyeli yüksek olan kişileri getiriyor.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, dernek üyelerinin StilSOS’a yatırım kararlarını, StilSOS’u, kullanıcılarıyla birlikte gelişen, sosyal özellikleri ile farklılaşan, çevrimiçi alışveriş yapmak isteyenlerin ilk durağı olarak gördüklerini ve bu yaklaşımın ve girişimcinin kendilerini etkilediğini belirtti. Kurttepeli, StilSOS’un gün geçtikçe artan kullanıcı kitlesinin, hem beğendiği marka ve siteleri hem de diğer kullanıcı ve tasarımcıları takip ettiğini ve aynı Facebook gibi onların aktivitelerini görüntüleyebildiğini belirtti. Böylelikle organik bir sosyal moda içeriğinin ortaya çıktığına dikkat çeken Kurttepeli, StilSOS’un moda facebook’u olarak farklılaştığına dikkat çekti.

StilSOS’a prestijli ödül

StilSOS, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı’nın (EBAN) 17-18 Ocak 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen 11. Kış Zirvesi’nde önemli bir başarıya imza attı. Etkinlik kapsamında, Avrupa genelinde seçilen 6 internet girişiminden biri olarak bir sunum gerçekleştiren StilSOS, diğer girişimleri geride bırakarak birincilik ödüne layık görüldü.

EBAN Kış Zirvesi’nin Türkiye’de ilk kez düzenlendiğine dikkat çeken StilSOS Kurucusu Reyhan Baylan şöyle konuştu;
“Girişimciler açısından büyük önem taşıyan böylesi bir etkinlikte, Avrupa’daki birçok girişim arasından seçilerek final aşamasına gelmenin heyecanını yaşıyorduk. Etkinlikte gerçekleştirdiğimiz sunumla finale kalan diğer girişimleri geride bıraktık ve birinciliği kazandık. GBA’nın yatırım kararının hemen ardından prestijli bir ödüle layık görülmek mutluluğumuzu ikiye katladı”