Kariyer 28 OCAK 2013 / 16:28

Galata İş Melekleri SOCIAPlus’a 400 bin lira yatırım yapacak

Galata İş Melekleri, girişimci yatırımlarına e-ticaret sitelerinin internet üzerindeki tüm alışveriş süreçlerini ‘Sosyalleştiren’ SOCIAPlus’la yapacağı 400 bin liralık yatırımla devam ediyor. 

GBA son olarak, e-ticaret sitelerine, tüketicilerin alışverişlerinde diğer tüketiciler ile iletişim halinde olmalarını sağlayacak, dolayısıyla satın alma kararlarına yardım edecek sosyal ticaret uygulamaları sunan SOCIAPlus'a yatırım yaptı.

Yatırım liderliğini Melih Ödemiş'in yaptığı SOCIAPlus, Hande Çilingir ve Serhat Soyuerel'in Yönetici Ortak olduğu, Mehmet Sinan Toktay, Arda Köterin, Doğukan Özyildirim dahil olmak üzere, 5 girişimci tarafından, zamanlarının çoğunu operasyona, pazarlama&satışa, genel teknik sistemlerini oturtmaya harcayan ve tüketici taleplerini karşılamak için zamanla yarışan e-ticaret sitelerinin, herhangi bir zaman ve iş gücü sarfetmeden sosyal ticareti aktif hale getirebilmeleri düşüncesinden yola çıkılarak kuruldu.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, son dönemde dünya e-ticaret sektörünün gündeminde olan 'Sosyal Ticaret’ modelini, internet üzerinden alışveriş yapanlar arasındaki iletişimi arttırarak karar verme süreçlerini kolaylaştıracak, bunu yaparken de e-ticaret sitelerinin değişen ihtiyaçlarına cevap verecek, satışlarını arttıracak çeşitli uygulamalar ve araçları sunan SOCIAPlus'ın iş modeline ve ekibine inandıklarını, böylelikle yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun