Kariyer 28 HAZİRAN 2011 / 12:15

Facebook üzerinde profesyonel iş ağı yapılanması başlıyor

Kariyer sitesi Monster, Facebook’ta oluşturduğu küresel profesyonel ağ uygulaması “BeKnown”u tanıttı. BeKnown uygulaması, Monster kariyer sitesiyle dünyanın en büyük sosyal ağını bir araya getiriyor.Monster Worldwide, dünyanın en popüler sosyal platformu Facebook’ta, kullanıcıların profesyonel ağ kurması amacıyla geliştirdiği BeKnown’u 27 Haziran’da duyurdu. BeKnown ile kullanıcılar farklı kaynaklardan arkadaşlarını ve profesyonel olarak iletişimde bulunduğu kişileri profesyonel ağına dahil edebilecek, zengin kariyer fırsatlarını keşfedebilecekler.

BeKnown uygulaması http://apps.facebook.com/beknown/welcome adresinden tüm Facebook kullanıcıları tarafından 19 farklı dilde indirilebiliyor.

Facebook'ta kişisel bağlantılar iş bağlantılarından ayrılıyor

Monster Worldwide Global CIO’su ve Ürün Bölümü Başkanı Darko Dejanovic, BeKnown sayesinde Facebook’ta, kullanıcıların kişisel bağlantıları ve iş bağlantılarıyla bunların içeriklerini ayrı ayrı tutabileceğini söyledi. Dejanovic şöyle devam etti: “Dünya çapında yaklaşık 700 milyon kişi Facebook’u aktif kullanıyor. Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin yüzde 97’si yetenekleri bulmak için Monster’a başvuruyor. BeKnown şimdi kişilere ve şirketlere profesyoneller için sunulan geniş bir ağdan faydalanma fırsatı veriyor.”

İş arayanlar, BeKnown’u kullanarak, Monster’ın çözüm portföyüne ulaşabilecekler. BeKnown, işe alım yapan şirketlerin yetenekleri bulmaları, eşleştirmeleri ve yönetmeleri sürecinde işe alım ağından faydalanmalarını sağlayacak. Ayrıca, profesyonel ağ iletişimini farklı sektörlerden ve mesleklerden kişilerin yer aldığı geniş bir kitlenin kullanımına sunacak. Kullanıcılar BeKnown ağları aracılığıyla belirli işleri birbirlerine önerme imkanı bulacaklar. SRP, şirketlerin mevcut işe alım ağlarını güçlendirecek ve pasif adaylara da ulaşmalarını sağlayacak.

BeKnown ile Facebook kullanıcılarının elde edeceği faydalar şöyle sıralanıyor:

• Kullanıcılar, en sevdikleri sosyal ağ platformundan ayrılmadan kendilerine özel profesyonel ağlar oluşturabilecekler
• Diğer sosyal ağlardaki bağlantılarını kolayca BeKnown’a davet ederek, profesyonel ağlarını mevcut Facebook arkadaşlarının ötesine genişletebilecekler
• Aileleri ve arkadaşları ile olan sosyal faaliyetlerini, profesyonel kontaklarla olan iş ile ilişkili faaliyetlerinden ayrı tutabilecekler
• BeKnown üzerindeki profesyonel bağlantılarının hangi şirket veya iş fırsatı ile bağlantılı olduğunu görebilecekler
• Profesyonel ağlarını Monster’ın iş arama araçları ile ilişkilendirebilecekler ve Monster profillerini uygulama içinden BeKnown’a aktarabilecekler

BeKnown’un şirketlere sunduğu faydalar ise şunlar:

• BeKnown, Facebook üzerinde çok geniş bir global yetenek havuzu oluşturacak
• İşe alıma odaklanmış görünürlük fırsatları yaratacak ve iş ilanlarının yüksek etkileşimli bir ortamda bulunmasını sağlayacak
• BeKnown kullanıcıları şirket ve sosyal ağ faaliyetlerini takip ettiği için, şirketlere pasif iş arayanlarla da iletişime geçme fırsatlarını yaratacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun