Kariyer 28 OCAK 2013 / 14:53

Etohum 15 listesi açıklandı

Etohum 15 listesi açıklandı

Yeni ekonomiyle ilgili olan girişimciler ile bu konuda yatırım yapabilecek yatırımcıları ve yatırım şirketlerini buluşturan Etohum, 2013 yılının potansiyeli yüksek 15 girişimini açıkladı.Etohum Girişimcilik Zirvesi’nde duyurulan 15 girişimcinin arasında bulunan isimler şunlardan oluşuyor: Etkitakip, Clover Games, Obilet, Mortaki, Otoredi, Ehil.com, İşkolig, Stajyeri.com, iyiuygulama.com, Kidomini, Cizgitsin, Sharebugg, abcde, Gani Para ve Picus Güvenlik.

Zirvede, 2013 yılının potansiyeli yüksek girişimlerinden oluşturulan Etohum 15 listesi açıklanırken, ayrıca, Hürriyet Satış ve Pazarlama Grup Başkanı Tijen Mergen, KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan, Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak ve Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri Kurucusu Işık Aydın Deliorman, Girişim Fabrikası’ndan Ozan Sönmez, Citus Data’dan Umur Çubukçu ve 10 bin Kadın Girişimci Programı’ndan İmge Kaya Sabancı da zirveye konuşmacı olarak katıldı.

“Türkiye’de Kadın Girişimciler ve Yöneticiler Paneli” yapıldı

“Türkiye’de Kadın Girişimciler ve Yöneticiler” panelinde kendi deneyimleri üzerinden iş hayatında kadın olmayı değerlendiren panelistler, genç girişimcilere orijinal bir fikir, piyasada bir boşluk bulduklarında bu fırsatı mutlaka değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundular.

Etohum 15 listesini oluşturan ve yatırım yapılacak internet girişimcilerini belirlemek için detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Etohum’da 2012 yılında 50’nin üzerinde toplantı yapıldı ve bu toplantılara 10 bine yakın girişimci katıldı. Yeni ekonomiyle ilgili bin 500’e yakın girişimin başvurduğu Etohum, ilk aşamada belirlenen 300 adayla yüz yüze görüşmeler yaparak 40 girişimlik bir ön liste oluşturdu. Bu kısa listedeki girişimciler, ocak ayı içinde Etohum seçim ekibi ve yatırımcılarına çeşitli sunumlar yaptı.

Başarılı girişimcileri yatırımcılarla buluşturarak yeni ekonominin hareketlenmesinde aktif rol oynayan Etohum, 2013 yılında, Etohum Yatırım A.Ş. ile Etohum 40'a seçilen girişimlere Şubat ve Mart ayı içerisinde yatırımlar yapacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun