Kariyer 20 HAZİRAN 2012 / 17:01

Esnek çalışma saatleri çalışanların üretkenliğini arttırıyor

Polycom'un İngiltere, Fransa, Almanya ve Rusya’dan 400 şirket yöneticisi ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre, işverenler çalışanlarına sağladıkları esnek çalışma saatlerinin karşılığını 'üretkenlikle' aldıklarını ifade ettiler.Yapılan araştırmada esnek çalışma modelinin, tasarrufun yanı sıra finansal yararlar da sağladığını gösteriyor. Katılımcıların yüzde 66'sı bu yönde görüş bildirirken, yüzde 39'luk kesim esnek çalışanların, diğer çalışanlara oranla daha üretken olduğunu söyledi. Bu şirketlerden, yüzde 77'si çalışanlarına esnek çalışma saatleri sunarak, verimliliği ve tasarrufu arttırma yoluna giderken, yüzde 68'lik kesim çalışanlarına ofis dışından da çalışma imkanı sunuyor. Video işbirliğinin şirketlerin daha üretken ve verimli olmalarına yardımcı olduğunu şirketlerse yüzde 72 oranında.

Konuyla ilgili konuşan Polycom EMEA Başkanı Gary Rider, Avrupa’da esnek çalışma modelinin gün geçtikçe arttığına dikkat çekti. Rider, eskiden esnek çalışmanın, iş ve özel hayat dengesini kurmayı sağladığı, seyahat masrafını azalttığı, zamandan tasaruf sağladığı ve böylece çalışanların yararına olduğu düşünüldüğü belirtti. Buna karşın esnek çalışmanın çalışanların üretkenliğini arttırdığını belirten Rider, video işbirliği ile insanların her yerden birbirine bağlanabilmelerini sağladığı için şirketler için de oldukça yararlı olduğunun altını çizdi.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun