Kariyer 02 ŞUBAT 2009 / 13:41

Ericsson Türkiye'de yeni isim

Ericsson Türkiye Kamu İlişkileri ve Ekonomik Konular Yöneticiliği'ne Erhun Baş atandı.

Ericsson Türkiye Kamu İlişkileri ve Ekonomik Konular Yöneticiliği'ne Erhun Baş atandı.


Baş, Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı olarak girdiği Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde (ABGS) 2004 yılından beri AB Uzmanı olarak görev yapıyordu. Kamu hizmeti öncesinde merkezi Brüksel’de bulunan NATO-Parlamenterler Meclisi’nde araştırma asistanı olarak çalışan Baş, Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) ve Türkiye-Avrupa Birliği Derneği üyesi.


Erhun Baş, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Fulbright bursiyeri olarak ABD - Washington DC’de bulunan Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu (SAIS)ten Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesi alan Baş, aynı üniversitenin Bologna Merkezi’nden diploma, Georgetown Üniversitesi-TFAS Uluslararası Politika ve Ekonomi sertifikası; İtalya Trento ve Avusturya Innsbruck Üniversiteleri’nden Avrupa Birliği Çalışmaları sertifikasına sahip. Erhun Baş son olarak İngiliz Dışişleri Bakanlığı Chevening bursuna hak kazanarak London School of Economics’de Akdeniz Birliği üzerine araştırmalarda bulundu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun