Kariyer 12 HAZİRAN 2012 / 11:18

Ericsson Global İnsan Kaynakları Dönüşüm Stratejisi Direktörü Yeşim Aksu oldu

Yeşim Aksu'nun Ericsson'daki görevi değişti

Yeşim Aksu, yeni görevinde Ericsson'un dünya genelindeki insan kaynakları fonksiyonu dönüşümünü yönetecek.2007 yılından bu yana Ericsson’da görev alan ve son olarak Ericsson Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları ve Organizasyonu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışan Yeşim Aksu, Ericsson Global İnsan Kaynakları Dönüşüm Stratejisi Direktörlüğü görevine getirildi.

1971 doğumlu Yeşim Aksu, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönemde ODTÜ Alman Dili ve Edebiyatı Çift Anadal Lisans eğitimini tamamlayan Aksu, 1998-2000 yılları arasında Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Teknolojileri alanında eğitim aldı.

1997 yılında ACK Group of Companies’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışma hayatına başlayan Aksu, sırasıyla Siemens-Simko A.Ş., Pamukbank, Bimsa A.Ş., T-System Bilişim Teknolojileri A.Ş. ve T-Systems Enterprise Services şirketlerinde insan kaynakları alanında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

2007 yılında Türkiye ve İsrail Bölgesi İnsan Kaynakları ve Organizasyonu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Ericsson’da çalışmaya başlayan ve 2010-2012 yılları arasında Ericsson Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları ve Organizasyonu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Aksu, Haziran 2012 itibariyle Ericsson Global İnsan Kaynakları Dönüşüm Stratejisi Direktörü görevini üstlenecek.

Yeşim Aksu yeni görevinde, İnsan Kaynakları fonksiyonunun global Ericsson’da dönüşümünü yönetecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun