Kariyer 03 ARALIK 2010 / 12:41

Engellilerin istihdam sorununa Avea'dan destek

Avea “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi” ile engelli vatandaşları üretime kazandırmaya çalışıyor.

Avea “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi” ile engelli vatandaşları üretime kazandırmaya çalışıyor.


Bugün engelliler günü. Türkiye de engelli vatandaşların sorunları ise saymakla bitmez. Gelişmiş ülkelerde engelliliği unutturmak için yapılan düzenlemeler ülkemizde oldukça yavaş gelişiyor.

Bu konuda atılan olumlu adımlara bir yenisini ekleyen Avea ise 2005 yılında başlayan "Özrümüzle Üretiyoruz Projesi”yle engelli vatandaşları özel sektöre kazandırmaya çabalıyor.

5 yıldır Fiziksel Engelliler Vakfı ile sürdürülen “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi” engellilere yönelik kariyer çalışması aslında. Avea CEO’su Erkan Akdemir, çalışma kapsamında özek sektöre bugüne dek 2534 engellinin istihdamını sağladıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi kapsamında İstanbul’da Türkiye İş Kurumu’na iş başvurusunda bulunmuş 38 bin 758 engelliden 7827’si değerlendirilerek, 6272 engellinin kariyer planlaması gerçekleştirildi ve bunlardan 2534 engellinin özel sektör kuruluşlarında istihdamı gerçekleştirildi. Bu süreçte hem engelli vatandaşlarımız hem de aileleri hayata dair önemli bir adım atarken, özel sektör de bu engelli kardeşlerimizin yaşama azmi ve çalışma arzusu ile daha da güç kazandı.”

Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 12’sini engelli vatandaşlarımız oluşturduğunu düşünürsek, engellilerin yaşadığı sorunlardan nüfusumuzun çok önemli bir bölümünün doğrudan ya da dolaylı olarak etkilendiği anlamına geliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun