Kariyer 04 ARALIK 2014 / 11:09

Eleman.net engelleri kaldırıyor

Türkiye’nin mavi yaka ve ara kademede lider insan kaynakları sitesi Eleman.net, insan kaynaklarında engelleri aşan bir yaklaşımla sadece engellilere özel bir insan kaynakları platformu oluşturdu.

Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde oluşturulan engelsiz.eleman.net, engellilere özel iş ilanları aracılığıyla istihdamda engelleri aşmayı hedefliyor.

2005 yılında kurulan ve bugün 200 bin üye firma ve 2 milyonu aşan bireysel üyeye hizmet veren Türkiye’nin mavi yaka ve ara kademede lider insan kaynakları sitesi Eleman.net, engellilere özel bir sosyal sorumluluk projesiyle istihdamda engelleri ortadan kaldıran bir yaklaşım sergiliyor. “Türkiye’nin İş İlanları Sitesi” olarak adını duyuran Eleman.net, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde sadece engellilere özel oluşturulan engelsiz.eleman.net aracılığıyla iş arayan engellileri aynı çatı altında buluşturuyor.9 yılda 1 milyondan fazla iş ilanı ve 40 milyon başvuru ile yaklaşık 300 bin kişiye istihdam sağlayan Eleman.net tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirilen engelsiz.eleman.net’i ilk test edenler ise, görme engelli vatandaşlar oldu. Sadece engellilere özel iş ilanlarının yer aldığı site; kolay kullanımı, erişilebilirliği ve görme engellilerin de rahatlıkla kullanabileceği altyapısıyla engelli vatandaşların, iş bulma süreçlerine katkı sağlayarak istihdama katılma oranlarını artırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin mavi yaka ve ara kademede lider insan kaynakları sitesi Eleman.net olarak her zaman ilklere imza attıklarını, engelsiz.eleman.net’i de bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirerek yine bir ilke imza attıklarını vurgulayan Eleman.net Murahhas Üyesi Savaş Ünsal, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de istihdama katkı sağlayan bir platform olarak engelli vatandaşlarımızın da iş hayatına kazandırılması noktasında çok ilerleme kat ettik. Sadece engelli vatandaşlarımıza özel oluşturduğumuz engelsiz.eleman.net’de engelli vatandaşlarımızın istihdama katılmasına yönelik attığımız çok önemli bir adım. Bu yeni yatırımımız aracılığıyla Türkiye’ye sadece ekonomik değil toplumsal ve sosyolojik açıdan da katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun