Kariyer 03 AĞUSTOS 2009 / 13:59

Ekonomik kriz alt yörüngeye sıçradı

Interorbital, TubeSat Personal Satellite Kit kişisel uydu setinin fiyatını 8 bin dolara indirdi.

Interorbital, TubeSat Personal Satellite Kit kişisel uydu setinin fiyatını 8 bin dolara indirdi.


Interorbital Systems, TubeSat Personal Satellite Kit adını verdiği yeni uydu setinin fiyatını 8 bin dolara kadar indirdiğini açıkladı. Üstelik bu yaklaşık 750 gram ağırlığındaki uyduyu IOS Neptune 30 fırlatma aracıyla alt yörüngeye göndermek de dahil.


TubeSat Personal Satellite Kit, beraberinde güneş enerjisi panelleri, donanım, yazılım ve kontrol araçları bulunan bir uydudan oluşuyor. Uydu, kullanıcının belirleyeceği amaca uygun olarak görüntüleme, manyetik alan ölçümü, uydu kalibrasyonu, yörünge şartlarının denetimi, yörünge şartlarında yazılım ve donanım testleri, hayvan takibi, biyolojik deneyler, reklam yayını ve kişisel e-posta iletişimi gibi basit işler için programlanabiliyor.


Uydu, daha sonra yeryüzünden 310 kilometre yükseklikteki bir alt yörüngeye yerleştiriliyor. Sabit olmayan bu yörüngede birkaç hafta dolanan uydu, daha sonra atmosfere girip yanarak parçalanıyor. Böylece yörünge kirliliği yaratmıyor.


İlgileniyorsanız, detaylı bilgi ve ödeme için http://interorbital.com/TubeSat_1.htm adresine tıklayabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun