Kariyer 06 NİSAN 2012 / 10:15

E-ticareti yapanlardan öğrenin

Sektör profesyonelleri e-ticareti öğretiyor

Sektörün oyuncularının eğitmenlik yaptığı ‘E-Ticaret Mikro MBA’ eğitim programı 14 Nisan’da başlıyor. Hayat dersi bu olsa gerek...E- Ticaret alanında uzmanlık kazanmak isteyen, iş modelini e- ticarete entegre etmek isteyen kurumlar ve kişiler için sektörün en başarılı isimleri İstanbul Business School’da ‘E- Ticaret Micro MBA Programı’ için bir araya geldi.

14 Nisan’da başlayacak ve toplam 4 hafta sürecek olan E-Ticaret Mikro MBA programı kapsamında her Cumartesi Hilton ParkSa/Maçka’da 10:00-18:30 saatleri arasında olmak üzere 34 saat eğitim verilecek. Eğitim programı, e-ticaret sektörüne adım atmak isteyen yeni mezunlar; iş dünyasında ve e-ticarette yükselen trendleri yakından takip etmek isteyen çalışanlar, yönetici adayları ve kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere açık.

E-ticaret yüzde 50 büyüdü

E-Ticaret Mikro MBA programının direktörlüğünü yürüten GittiGidiyor.com Marka, PR ve İletişim Yöneticisi Ozan Tatar eğitim programıyla ilgili şunları söyledi: “Teknolojide yaşanan hızlı değişim hayatımızı her açıdan etkiliyor. Bunun önemli bir yansımasını da toplam ticaret içindeki payı her geçen gün artan e-ticaret sektöründe görüyoruz. Bankalar arası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre sanal poslardan geçen tutar 2010 yılına kıyasla yüzde 50’nin üzerinde büyüyerek 20 milyar TL seviyesini geçmiştir. Bu büyüme hızının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini öngörüyoruz.Bu gerçeği göz önünde bulundurarak farklı profillere sahip birçok kişinin kendini e-ticaret konusunda geliştirmesinin bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum”

Bu eğitim programına katılanlar, E-ticarette büyük resmi görebilecek ve iş modellerini kavrayacak; E-ticaretin hukuksal ve finansal boyutlarını değerlendirebilecek; E-ticarette pazarlamanın önemini öğrenecek; Bilgi teknolojileri, müşteri hizmetleri ve insan kaynaklarının e-ticaret içindeki rolünü özümseyecek ve sektörün önemli temsilcileri ile tanışma fırsatı ve onlardan yaşanmış örnekleri dinleme fırsatı bulacak.
Eğitmenlik yapacak isimlerse şöyle:

GittiGidiyor.com Yazılım Geliştirme Müdürü Hakan Erdoğan

GittiGidiyor.com Marka PR ve İletişim Yöneticisi Ozan Tatar

BTS & Partners Direktörü Nilay Erdem

PayU/Naspers Ülke Müdürü Yunus Emre Güzer

SEM SEO Direktörü Serbay Arda Ayzit

Grupfoni Kurucu ve Genel Müdürü H. Burak Hatipoğlu

Markapon Genel Müdürü Murat Demirhan

SEM Satış Müdürü Alper Cengiz

Teknosa Alternatif Satış Kanalları Müdürü Hakan Orhun

BTS & Partners Direktörü Yücel Hamzaoğlu

Evim.net Yöneticisi Ali Özen

Markafoni Pazarlama Direktörü Hakkı Arıkan

Teknosa Kategori Müdürü Berkin Ecevit

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun