Kariyer 19 ŞUBAT 2010 / 08:57

Dünyayı gören manzara

Uluslararası uzay istasyonunun artık dünyaya bakan bir penceresi var.

Uluslararası uzay istasyonunun artık dünyaya bakan bir penceresi var.


CNN kaynaklı habere göre, uluslararası uzay istasyonunda manzaralı bir oda bulunuyor artık ve bu odanın manzarası dünyaya bakıyor.

Uzay mekiği Endevaour'da bulunan astronotlar, uluslararası uzay istasyonunda mürettebata ek bir oda sağlayacak olan bir bağlantı modülü kurdular. Bu oda aynı zamanda uzay istasyonunun yaşam destek ünitesi için oluşturuldu.

NASA, 7 pencereli bu kontrol istasyonunun yerkürenin panoromik görüntüsü ile birlikte gökteki bir takım nesneleri de gözler önüne sereceğini iddia ediyor.

Dünya yörüngesinden hayli uzakta olan Endevaour'un uluslararası uzay istasyonunda görevini önümüzdeki yıl tamamlaması bekleniyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun