Kariyer 26 KASIM 2012 / 15:03

Dünyanın en rahat çalışma ortamları belli oldu

Bu yıl ikinci kez yapılan "Great Place to Work" araştırmasına göre “Dünyanın En İyi Çok Uluslu Şirketi” iş analitiği yazılımı ve hizmetleri sunan SAS oldu. 1997 yılında ilk en iyi çalışma ortamları listesinin ABD’de Fortune dergisi, Brezilya’da Exame dergisi ortaklığıyla tanıtılmasından bu yana Great Place to Work şu anda 45 ülkenin önde gelen çalışma ortamlarını onurlandırıyor. Great Place to Work her yıl, 2,5 milyonun üzerinde çalışan tarafından yanıtlanan anket verileri ve 11 milyondan fazla çalışanı bulunan 5.671 şirketin çalışma ortamı kültürünü analiz ediyor. 6 kıta genelinde binlerce şirketin çalışan anket verileri baz alınarak gerçekleştirilen ilk entegre çalışma olan Dünyanın En İyi Çok Uluslu Çalışma Ortamı listesi, çalışma ortamı mükemmelliği üzerine yapılmış dünyanın en geniş yıllık araştırması olma özelliği taşıyor.

SAS, seçtiğimiz yıl listede Dünyanın En İyi Çok Uluslu Çalışma Ortamları arasında 2.sırada yer alırken, SAS Belçika ve SAS İsveç, kendi ülkelerindeki listelerde ise ilk sırada yer alıyordu. SAS şirket merkezi (ABD) ve SAS Norveç, 2010 ve 2011 yıllarında ülke listelerinde birinciydi. Bu yıl ise SAS, Belçika, Kanada, Avrupa, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Meksika, Hollanda, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre ve ABD ülkelerinde en iyi işyerleri arasında yer aldı.

Bu sene ikincisi yapılan “En İyi Çok Uluslu Şirketler listesinde yer alan şirketler, çalışanlar arasında güven, bağlılık ve arkadaşlığı teşvik eden çalışma ortamları yaratıyorlar” diyen Great Place to Work Global CEO’su Susan Lucas-Conwell, bu listeye dahil olan şirketlerin, çalışanlarının hayatlarını sürekli geliştirmeye ve standartlar belirlemeye adayan yapılarıyla diğer şirketlere örnek olması gerektiğini belirtti.

İlk 10 sıradaki şirketler

1-SAS

2-Google

3-NetApp

4-Kimberly-Clark

5-Microsoft

6-Marriott

7-FedEx Express

8-W. L. Gore & Associates

9-Diageo

10-Autodesk

SAS CEO’su Jim Goodnight, “Bu sayede; dünyada yaratıcılık ve inovasyonu destekleme çabalarımızın altı çizilmiş oldu” dedi ve ekledi:
“Listenin ilk sırasında yer alma başarısını kazanmamızda çalışanların geri bildirimlerinin payı büyük. Bu sonuç gösteriyor ki; SAS çalışanları, en az şirketlerinin onlara değer verdiği kadar şirketlerine değer veriyorlar. Elde etmiş olduğumuz bu konum, aynı zamanda müşterilerimize verdiğimiz değeri de yansıtıyor”

SAS Türkiye Satış Direktörü Hakan Erdemli, çalışanlara ödüle layık görülen bir çalışma ortamı sunmanın gururunu yaşadıklarını belirtirken, şirket olarak çalışanlarına sundukları esnek çalışma anlayışıyla birlikte çalışanların iş-yaşam dengesini kurabilmelerini amaçladıklarını dile getirdi. Verimli çalışmayı esas alan bu yaklaşım sayesinde çalışanların kişisel başarılarının artmasını sağladıklarını belirten Erdemli, bu doğrultuda şirketin veriminin de arttığına işaret etti.

Listenin tamamına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun