Kariyer 19 KASIM 2012 / 12:20

Dell kadın girişimcileri bir araya getiriyor

Dell Türkiye, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “DWEN - Dell Kadın Girişimciler Ağı" etkinliğiyle dünyanın önde gelen yatırım pazarlarındaki yüksek büyüme oranına sahip şirketlerin kadın kurucularını, CEO’larını ve liderlerini bir araya getirecek. 2-4 Haziran 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan konferansta, katılımcılar deneyimlerini ve karşılaştıkları zorlukları paylaşırken, kadınlara ait işletmelerin küresel ekonomi üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekilecek. Bunun yanı sıra gerekli iletişim ağını oluşturarak etkinlik sonrasında da sürdürmek için kurgulanan programda ayrıca, başarılı girişimcilik öykülerine de yer verilecek.

Konuyla ilgili konuşan Dell Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediçeler, Türkiye'nin dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olması ve Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya’yı birleştiren stratejik konumu nedeniyle EMEA bölgesindeki ülkeler içerisinde anahtar öneme sahip ilk dört ülkeden biri olduğunu söyledi. Mediçeler, bunun en önemli göstergesinin Dell’in 2013 DWEN etkinliği için Türkiye’yi tercih etmesi olduğunun altını çizdi.

Şirket olarak küresel ölçekte kadın yatırımcıları destekleyerek kadınların yükselmesini hızlandırmayı amaçladıklarını ifade eden Dell Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Karen Quintos, Dell Kadın Girişimciler Ağı sayesinde kadın yatırımcılara doğru teknolojiyi sunmak istediklerini dile getirdi. Quintos, Türkiye’nin yasalarında ve vergilendirme sistemindeki değişikliklerin bir inovasyon kültürü yaratarak girişimcileri ve küçük işletmeleri teşvik ettiğini belirtirken, sonuç olarak 2011’de yaklaşık yüzde 9’luk bir ekonomik büyüme kaydedildiğini vurguladı.

Küresel ölçekte kadın yatırımcıların sayısının arttığını belirten Quintos:
“Türk kadınlarının önemli bir potansiyel barındırdığına inanıyoruz. Bunun yanı sıra kadın yatırımcıların da bu büyüyen pazara[i] yatırım yapması gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki yılın etkinlik sloganı olan “Geleceğe Yatırın” desteğe ihtiyacı olan kadınların desteklenmesinin, toplumun bütününü canlandırarak olumlu etkileyebileceği düşüncesinden hareketle oluşturuldu. Türkiye’de “Geleceğe Yatırın” karşılık bulacak bir slogandır. Çünkü özellikle teknolojinin geliştiği pazarlarda yenilikçi şirketlerin ve küçük işletmelerin kurulması istihdamı dengelemeyi ve büyümeyi süreklileştirmeyi sağlar. Türkiye’nin kaydetmekte olduğu teknolojik gelişim uluslararası alanda da fark edilmeye başlıyor. Ülkenin kısa bir süre önce kurulan bilim ve teknoloji parkı Teknopark İstanbul , birçok kişi tarafından “Yeni Silikon Vadisi” olarak görülüyor”

diye konuştu.

Katılımcılar kendi hikayelerini de anlatacak

Dell Kadın Girişimciler Ağı 2013’ün katılımcılarından kendi işletmelerini ve küresel ekonomiyi geliştirmeye yardımcı olabilecek bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları istenecek. Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, Türkiye, İngiltere ve ABD’yi temsil eden konuşmacıların yer alacağı etkinlikte, gelişmekte olan ülkelerde mikro finansın rolü, girişim sermayeleri: umulmadık alanlarda karşımıza çıkabilecek girişimci inovasyonlar, sosyal girişimcilik, Türkiye’de ticaret yapmak, hızla gelişen yeni teknolojiler ve işletme modelleri gibi konular işlenecek.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Etkinlik içeriği Twitter’da #dwen HashTag’i üzerinden takip edilebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun