Kariyer 10 ARALIK 2012 / 12:26

Dell Anadolu'daki bayi sayısını artıyor

Dell Anadolu'daki bayi sayısını artıyor

Ülke çapındaki bayi sayısını geliştirmek isteyen Dell, Paint Blue Projesi’yle İstanbul ve Ankara’nın dışında Anadolu’da da büyüme gerçekleştiriyor. Fırsat ve kampanyaların ilk elden tüketiciye duyuran şirketler oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Paint Blue Projesi’yle şirket, son 2 senede Türkiye çapında bayi sayısını 600’den 4 bine çıkardı. Anadolu'da hayata geçirilen proje, bölgede bilişim ürünlerine olan talebe cevap vermenin yanında, bu talebi iş ortaklarına da yönlendirmeyi amaçlıyor.

Yatırımın az olduğu bu bölgelere yazılı, görsel reklam ve materyal desteğiyle buradaki iş potansiyelini artırmayı amaçlayan şirket, G.Antep, Urfa, Edirne, Burdur, Elazığ, Adana, Denizli, Kayseri, Isparta gibi şehirler başta olmak üzere birçok ilde yatırım çalışmalarını gerçekleştirecek.

Konuyu değerlendiren Dell Türkiye Kanal Müdürü Özgür İleri şöyle konuştu;
“Yola çıktığımız 2010 yılından bu yana bayi sayımızı yüzde 650 oranında artırdık. İstanbul ve Ankara zaten dağıtıcılarımızın çok yoğun olduğu yerler. Dolayısı ile bu şehirlerde hemen her firma ile çalışmaktayız. Bu programı uygulamaya koyduğumuz illerde henüz ilk çeyrekte yüzde 100 büyüme gerçekleştirdik. Bu yıl sonuna kadar programa dahil olan 25 firma ile daha önce yaptığımız yıllık iş hacminin 3 katını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Markamız geleneksel kanal dediğimiz iş ortağı ağında oldukça yoğun ilgi görüyor. Büyük şehirlerde ve dağıtıcılardaki pazar payımız oldukça yüksek. Bu uygulamada da aynı beklenti içerisindeyiz. Şu an 25 iş ortağı firma sayısını bu yıl içerisinde 50, 2013 yılının ilk çeyreğine kadar da 80 firmaya çıkarmayı amaçlıyoruz”
ETİKETLER : bayi dell iş potansiyeli
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun