Kariyer 16 AĞUSTOS 2012 / 12:28

Dassault Systèmes Türkiye'nin yeni genel müdürü Burak Süsoy oldu

Dassault Systèmes, Türkiye pazarındaki varlığını daha da güçlendirmek için Burak Süsoy’u Türkiye genel müdürü olarak atadı.Sadece 4 yıl içinde Türkiye ekibini 3 kat büyüten Dassault Systèmes, önümüzdeki dönemde Türkiye’deki sağlıklı büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Şirketin en büyük hedeflerinden biri; uzun yıllardır Otomotiv ve Savunma/Havacılık gibi sektörlerde elde ettiği enerji, madencilik, tüketici ürünleri, moda gibi yeni alanlara da taşıyarak bu alanlarda da 3D deneyimleri yeni müşterilere yaşatmak ve onları da PLM'in geldiği yeni ufuklarla tanıştırmak olacak.

Türkiye’nin 2023 için önüne koyduğu ve ulaşmak için de Ar-Ge yatırımlarına öncelik vereceğini açıkladığı önemli ekonomik hedeflerin paralelinde yürüyen Dassault Systèmes, Türkiye ‘ye bu zorlu süreçte kendi teknoloji ve inovasyon gücüyle katma değer ve avantajlar sağlayabileceğine inandığını belirtti. Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu süreçte 2008 yılında şirkete katılan Burak Süsoy, genel müdür konumuna getirildi.

Süsoy, Genel Müdürlük görevine ek olarak ayrıca Türkiye Direkt Satış Kanalının direktörlük görevini de yürütecek.

Burak Süsoy'u tanıyalım

2008’de Dassault Systèmes Türkiye’ye katılan ve Kanal Satış Direktörlüğü görevini üstlenen Süsoy, o tarihten bu yana şirket bünyesinde başarılı çalışmalar yürütüyor. Bilişim sektöründe 15 yıllık deneyime sahip olan Süsoy, Dassault Systèmes Türkiye’ye katılmadan önce, RICOH’ta aldığı satış yönetim görevlerinden sonra 1999 yılında katıldığı Lectra Türkiye’de ise Satış Yöneticiğinden başlayarak Genel Müdürlük görevine kadar yükseldi ve 3 yıl bu görevi sürdürdükten sonra 2008 yılında da Dassault Systemes Türkiye ‘ye katılmıştı. Önce Robert Kolej, daha sonra da Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyasal Bilimler bölümünden mezun olan Süsoy, evli ve 2 çocuk sahibi olup, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca konuşmaktadır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun