Kariyer 16 KASIM 2015 / 14:22

Citrix'te görev değişikliği

Citrix, Sherif Seddik'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi için Yönetim Direktörü ve Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu.

Sherif Seddik, Citrix çalışmalarının EMEA bölgesinde geliştirilmesi ve büyütülmesi, gelirlerin arttırılması, yeni iş fırsatlarının yaratılması ve şirketin değerli iş ortağı ekosisteminin ilerletilmesinden sorumlu olacak. Seddik, Citrix’in Dünya Çapında Satış ve Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Carlos Sartorius'a raporlama yapacak.
 
Seddik, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi:

“Citrix'in insanları her cihaz, platform ve bulut üzerinden, uygulamalara ve verilere bağlama konusundaki vizyonuna ve kanıtlanmış becerisine kendimi yakın hissediyorum. Citrix, müşterilerin mobilite ve bulut bilişim sözünün avantajlarından gerçek anlamda faydalanabilmesini sağlayan eşsiz bir imkan ve kapasite sunuyor.”

BT sektöründe 27 yılın üzerinde uluslararası satış, pazarlama ve yönetim deneyimi olan Seddik, üç kıtada sekiz ülkede yaşadı ve çalıştı. Microsoft bünyesine 2002 yılında katılan Seddik, son beş yılında Microsoft'un en büyük ve en stratejik müşterilerine yazılım, cihaz ve çevrimiçi hizmetlerin satışını yapmaktan sorumlu olduğu Batı Avrupa Kurumsal ve İş Ortağı Grubu'nun Genel Müdürü olarak görev yaptı. Seddik, Microsoft'tan önce NCR Corporation'ın farklı satış ve liderlik rollerinde 14 yılını geçirdi. Seddik, Citrix bünyesindeki yeni görevine en kısa zamanda başlayacak.
ETİKETLER : citrix sherif seddik