Kariyer 12 MART 2010 / 09:28

Çin,"Uzaya giden kadınlar evli olmalı" diyor

Çin, ilk kadın astronot seçiminde evli kadınları ve anneleri bekarlara tercih etti.

Çin, ilk kadın astronot seçiminde evli kadınları ve anneleri bekarlara tercih etti.


Çin'de gelecek yıl başlaması planlanan uzay istasyonunda görev almak için seçilen kadın astronotların evli ve anne olmasına dikkat edildi.

Çin Uzay Programı Sözcüsü Zhang Jianqi görev evli kadınların tercihi ile ilgili şunları söyledi: "Bu görev için erkeklerde aradığımız şeylerin aynısını kadınlar da arıyoruz, ancak tek fark şu ki, seçilen kadınlar evli olmalı çünkü biz evli kadınların fiziksel ve psikolojik anlamda bekarlara oranla daha olgun olduğunu düşünüyoruz."

Kadınların erkelerden çok daha dikkatli ve dayanıklı olduğunu da belirten Zhang, görev için istekli tüm adayların fiziksel anlamda mükemmel olması gerektiğini de vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun