Kariyer 17 EYLÜL 2010 / 08:30

CEO'ların yaprak dökümü sürüyor

HP, Nokia derken şimdi de LG, CEO'suna veda etti, küçük kardeşi CEO yaptı.

HP, Nokia derken şimdi de LG, CEO'suna veda etti, küçük kardeşi CEO yaptı.


Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden biri olan LG Electronics mobil telefon piyasasındaki başarısızlıklar nedeniyle CEO'su Yong Nam görevine son verdi.

Geçtiğimiz cuma günü de Nokia CEO'SU Olli-Pekka Kallasvuo'nun görevinden ayrılacağı, yerine de Microsoft'tan Stephen Elop ile yola devam edileceği bildirilmişti. Hem LG'nin hem de Nokia'nın, Apple iPhone ve Samsung Galaxy S telefonlarına yeterince karşılık veremediği belirtiliyor.

LG'nin eski CEO'su Yong Nam üç yıl dokuz aydır görevinin başındaydı. Yeni CEO'nun LG'nin kurucu ailesinin üyesi Koo Bon-joon olacağı bildirildi. 58 yaşındaki Kon Bon-joon, LG Grup Başkanı Koo Bon-moo'nun küçük kardeşi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun