Kariyer 17 AĞUSTOS 2011 / 18:10

Bülent Semercioğlu Telehouse CFO’su oldu

İnternet, VPN/WAN, uydu, ses ve iletişim ağı altyapısı konularında faaliyet gösteren Teknotel Grubu, Bülent Semercioğlu’nu Telehouse Istanbul CFO’luğuna atadı.Yatırım ve operasyonu Teknotel Telekomünikasyon tarafından sağlanan, Telehouse’un markasını taşıyan ve bu firmanın uluslararası standartlarına göre işletilen veri merkezi Telehouse Istanbul, Mart 2011’de Kozyatağı’nda faaliyete geçti.

Semercioğlu kimdir?

1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü bitiren Bülent Semercioğlu, daha sonra aynı üniversitede MBA derecesi alarak çeşitli finans, medya ve telekom kuruluşlarında Genel Müdür Yardımcılığı yaptı, finans ve medya sektörlerinde çeşitli görevlerde bulundu. Satın alma, şirket birleşmeleri, finansman, muhasebe, vergi, fizibilite çalışmaları, İK, hukuk, MIS ve ERP konularında uzman olan Semercioğlu, 1997 yılında Teknotel Grubu şirketlerinden Kablonet'te çalışmaya başlayarak telekomünikasyon sektörüne adım attı.

Bülent Semercioğlu, 2000 yılında Teknotel Grubu’nun finans direktörlüğüne getirildi. 2007’ye kadar bu görevi yürüten Semercioğlu, o tarihten sonra yönetim kuruluna girerek yönetim danışmanı ve CFO olarak çalışmaya başladı.

Semercioğlu, Teknotel Enerji Telekomünikasyon, Teknotel Telekom ve Teknotel Bilişim firmalarının yeni yatırımlarını yürütüyor, stratejik planlamalarını yapıyor.