Kariyer 23 MART 2015 / 11:43

Bugünün girişimleri yarının yatırımcılarına emanet

İnsan kaynakları, telekom, internet, bilişim, e-ticaret sektörlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla holdingleşme sürecini tamamlayan GD Holding, bugünün girişimcilerini, yarının yatırımcıları yapacak bir melek yatırımcı platformu geliştirdi.Son dönemde yaptığı hamlelerle insan kaynakları sektöründe uzmanlaşan GD Holding, girişimcileri destekleyen bir melek yatırımcı platformu kurdu. Holding, kendi bünyesinde oluşturduğu “Kuluçka Merkezi” aracılığıyla girişimcilerin projelerini olgunlaştırmaları için her türlü alt yapı olanaklarını devreye alacak. Girişimciler, Kuluçka Merkezi’nde marketing, yazılım, donanım, operasyon, lojistik, hukuk, vergi, muhasebe, ve PR hizmetinden faydalanarak projelerini geliştirme fırsatı bulurken, holdingin çalışanı gibi maaş alacaklar. Girişimciler, bilinen Melek Yatırımcı platformlarında olduğu gibi, bu süreçler içerisinde projelerini geliştirebilmek için yatırımcı teşviki beklemek zorunda kalmayacaklar. Projelerin tüm finansal sorumluluğunu üstlenen holding, girişimcilerin en çok zorluk yaşadığı risk yönetimini de üstlenecek.

Telekom, internet, bilişim, e-ticaret, insan kaynakları alanlarında faaliyet gösteren şirket gruplarını içerisinde barındıran bir holding olarak Türkiye’ye yeni markalar kazandırmayı hedeflediklerini, “Kuluçka Merkezi”nin de bu hedefin bir parçası olduğunu ifade eden GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Türkiye’de Melek Yatırımcı platformunu temsil eden eko sistemin başarı oranı ne yazık ki yüzde 2’lerde kalıyor. Platformun başarı oranını artırabilmesi için eko sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Biz bugün holding bünyemizde kurduğumuz “Kuluçka Merkezi” aracılığıyla bunu yapmayı hedefliyoruz. Bu merkez aracılığıyla seçeceğimiz projelere ilk etapta ortak olacağız. Projeler hayata geçtiğinde de elde ettiği başarı oranına göre ortaklık hisselerimizi geri vereceğiz. Bütün bu süreç içerisinde girişimcilerimiz, holding bünyesinde her türlü marketing, operasyon, lojistik, hukuk, muhasebe, yazılım, donanım ve PR hizmetinden faydalanırken, diğer çalışanlarımız gibi bizden maaş da alacaklar.”

“Geleceğin yeni markası olabilir mi?”

“Holdingimiz adına ortaya konan her fikre “Geleceğin yeni markası olabilir mi?” gözüyle bakıyor, gerçekleştirme noktasında anlamlı bulduğumuz her fikre GD Holding değeri kazandırmaya çalışıyoruz.” diye belirten Duyarlar,

“Bugüne kadar sürdürdüğümüz projelerimiz aracılığıyla Türkiye’ye değer katan markaları hayata geçirdik. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz tüm projelerimizde de aynı hedefle yol alacağız. Türkiye’ye yeni markalar kazandırma noktasında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Doğru saha analizleri yaparak yatırımlarımıza yön veriyoruz. Kuluçka Merkezi aracılığıyla da aynı yol haritasıyla hareket ederek Türkiye’ye yeni markalar kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de Melek Yatırımcı platformunu oluşturan eko sistemin girişimcileri yatırımcı koltuğuna oturtabilecek donanıma sahip olmadığını vurgulayan Duyarlar, “Eko sistemin olgunlaşmasını beklemek yerine, kendi Kuluçka Merkezimizi kurduk. Çok sayıda girişimciyle kontak halindeyiz Merkezimizin şu aşamada 60 kişilik bir kontenjanı var. Projeler geldikçe merkezi büyütmeyi hedefliyoruz” diye belirtti.
ETİKETLER : GD Holding girişimcilik
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun