Kariyer 04 ŞUBAT 2010 / 13:37

BT istihdam pazarı büyüme gösteriyor

İngiltere'de ekonominin diğer bazı sektörleri yavaşlarken, BT istihdam pazarı canlılığını koruyor.

İngiltere'de ekonominin diğer bazı sektörleri yavaşlarken, BT istihdam pazarı canlılığını koruyor.


 

KPMG ve İşe Alım Konfederasyonu'nun yayınladığı aylık iş raporuna göre, BT sektörünün diğer endüstrilere göre işe alım konusunda daha iyi bir performans sergilediği görüldü. Sekreterlik ve büro hizmetleri istihdam yaratma konusunda birinci sıradayken, BT sektörü kalıcı ve geçici pozisyonlarda iş yaratma kategorisinde ikinci sırada yer alıyor.

KPMG Ortağı Bernard Brown bu konuda, "İngiltere iş pazarında bir takım iyileşmeler yaşanıyor. Kalıcı ve geçici işlerdeki yerleştirmeler, ocak ayı itibariyle yükselmeye başladı" yorumunu yaptı.

Özel sektöre olan güvenin geri geldiğini belirten Brown, kamu sektöründeki durgunluğunda yakın zamanda sona ereceğini ön gördüklerini belirtti. Ancak yineden tahminler, istihdam piyasasındaki genel iyileşmenin inişli çıkışlı olacağını bildiriyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun