Kariyer 26 AĞUSTOS 2008 / 13:44

BT Hizmet Yönetimi Uzmanları programı başlıyor

IBM ve Bahçeşehir Üniversitesi, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla BT Hizmet Yönetimi Uzmanları yetiştireceğini duyurdu.

IBM ve Bahçeşehir Üniversitesi, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla BT Hizmet Yönetimi Uzmanları yetiştireceğini duyurdu.


IBM ve Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Teknolojileri Hizmet yönetimi uzmanları yetiştirme amaçlı Bilgi Teknolojiler Hizmet Yönetimi İngilizce Tezsiz Yüksek Lisans programını başlatıyor. Bugün Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde IBM Türkiye Genel Müdürü Eray Yüksek, IBM Türk Üniversite İlişkileri Lideri Jale Akyel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Bahcesehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Bülent Özgüler’in katılımıyla düzenlenen imza töreninde programın amacı ve içeriğine dair bilgi verildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Eray Yüksek, “BT olarak önümüzde büyük fırsatlar var. Türkiye’de 2.5 milyar dolarlık bir pazara sahibiz. Bunun yüzde 16’sını hizmet oluşturuyor. Pazar kısa sürede 10 milyar dolar seviyesine yükselecek ve tamamını hizmet oluşturacak. Bunun yarısı bile ek 100 bin kişi demektir. Biz, sizlerin de yardımıyla ek insan kaynağı yetiştireceğiz. Ya da başka ülkelerden gelip bu işlere yerleşecekler. Üniversitelerde doğrudan tek disiplin yerine farklı bakış acılarına sahip bireyler yetiştirilmeli. Bu bölümden mezun olan kişiler 10 yıl sonra bizim konumumuzda ve bizim işimize sahip olacaklar. BT’yi yönetecekler” dedi. İngilizce ve tezsiz olarak sunulacak programda öğrenciler kredilerin bir bölümünü uzaktan eğitimle Northeastern Üniveristesi’nden ders alarak tamamlayacak. Böylece hem Bahçeşehir Üniveristesi Information Technologies Yüksek Lisans hem de Northeastern Üniversitesi Master of Science in Project Management diploması almaya hak kazanacaklar. Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan ise konuyla ilgli şunları aktardı: “Eğitim BT’den farklı değil. BT sektöründeki devinime ayak uyduracak kadar hızlı değişmeli. BT Hizmet Yönetimi insan boyutunda öne çıkan bir program olduğu için önemli.Bu programın daha geniş boyutlu perspektiflerini de sunmayı düşünüyoruz” dedi. Bu girişimde Bahçeşehir Üniversite’sini seçmelerindeki en büyük etkenin üniversitenin hızı, dinamizmi ve yeniliğe açık oluşu olduğunu belirten Jale Akyel “IBM olarak, hizmet sektörünün bir bilim gibi ele alınıp daha detaylı incelenmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi. IBM’in orta vadede hedefi, BT Hizmet Yönetimi’ni üniversitelerde dört senelik bir lisans programı haline getirmek. Yüksek lisans programına katılım bedeli ise yaklaşık 14 bin YTL.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun