Kariyer 04 KASIM 2008 / 07:02

British Telecom’da üst düzey atama

British Telecom Küresel Hizmetler CEO’luğu görevine şirkette Grup Finans Direktörü olarak çalışan Hanif Lalani getirildi.

British Telecom Küresel Hizmetler CEO’luğu görevine şirkette Grup Finans Direktörü olarak çalışan Hanif Lalani getirildi.


Lalani, 30 Ekim 2008 tarihinde görevinden ayrılan British Telecom Küresel Hizmetler CEO’su ve BT Grup Yönetim Kurulu Direktörü Francois Barrault’nun yerine bu göreve atandı.


 


1962 yılında Uganda’da doğan Lalani 1972 yılında ailesiyle birlikte İngiltere’ye taşındı. Wetherby Lisesi’ni bitirdikten sonra Essex Üniversitesi’ne girdi. Burada Matematik, Operasyon Araştırması ve Ekonomi alanında Lisans Onur Derecesi aldı. Hanif Lalani, BT Grup Yönetim Kurulu’na Şubat 2005’te Grup Finans Direktörü olarak katıldı. Lalani, 2007 yılında İngiliz Endüstrisi Konfederasyonu tarafından yılın Finans Direktörü, aynı yıl Kurumsal Yatırımcı Araştırma Grubu tarafındansa Avrupa telekomünikasyon sektörünün en iyi CFO'su (Chief  Financial Officer) seçildi.


 


Hanif BT’ye 1983 yılında katıldı ve şirketin İngiltere ve uluslararası bölümlerinde birçok görevde bulundu. BT’de birçok üst düzey görevde yer alan Hanif Lalani BT Kuzey İrlanda CEO’su olarak, gelir, kar ve marjın artmasını ve üç yıl boyunca maliyetlerin önemli ölçüde azalmasını sağladı. 2005 yılında Grup Finans Direktörü olarak yönetim kuruluna katılmadan önce BT Wholesale CFO’su olarak görev yaptı.