Kariyer 26 EKİM 2015 / 12:04

Brightstar’a yeni Bilgi Teknolojileri Direktörü

Brightstar’ın Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu Bilgi Teknolojileri Direktörü, Pedro J. Rodríguez Blasco oldu. 15 yıllık mesleki deneyime sahip Blasco, Türkçe dahil olmak üzere toplam 6 dil konuşuyor.

Türkiye’ye akıllı cihaz tedariki ve dağıtımının yanı sıra tedarik zinciri yönetimi, satış kanalı yönetimi, kanal desteği, kanal operasyonları, tersine lojistik ve müşteri ilişkileri alanlarında hizmet veren Brightstar, deneyimli yönetici Pedro J. Rodríguez Blasco’nun kuruma Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu Bilgi Teknolojileri Direktörü pozisyonunda katıldığını duyurdu.
 
Sektörde 15 yıllık deneyim

1960 Madrid doğumlu Blasco, StayinFront, Roche Pharma, Serono Biotech ve Pharmacia Corporation gibi kurumlarda, yerel, bölgesel ve global düzeyde proje yönetimi ve müşteri destek hizmetleri pozisyonlarında çalışarak elde ettiği 15 yıllık deneyimini Brightstar’a getiriyor. 2015’in Eylül ayında Brightstar ailesine katılan Blasco, görevi kapsamında Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki bütün BT operasyonunun küresel standartlarla uyum içinde etkin çalışması için gereken destek yapısını sağlamanın yanısıra Brightstar’ın hizmet verme stratejisinin bir parçası olarak müşteri bağlılığı BT uygulama ve entegrasyonunu yönetmek gibi konuların sorumluluğunu üstleniyor.