Kariyer 06 ARALIK 2011 / 15:40

Bilişimin 'en beğenilen' şirketleri hangileri?

Capital Türkiye’nin en beğenilen şirketlerini araştırdı. Bilişim'in üç önemli ismi ilk üçü paylaştı.Türkiye işbirliği; Adecco, Qatar Airways, T-Systems co-sponsorluğunda Capital tarafından yapılan “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2011” araştırması; bankalardan aracı kurumlara, beyaz eşyadan bilişime, bireysel emeklilikten bisküvi ve çikolataya kadar çeşitli sektörlerde itibar artışı yaşayan şirketleri belirledi. Türkiye’nin itibar artışı yakalayan şirketlerinde bilişim alanında Microsoft, IBM ve Index Grup ilk üç sırayı doldurdu.

Proje planlama süreci Ağustos 2011’de başlayan, saha çalışması 15 Ağustos – 14 Ekim 2011 tarihlerinde online araştırma tekniği ile yürütülen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2011” araştırmasına göre, iş dünyasında ideal şirket kriterleri şunlardan oluşuyor: yüzde 35,6 hizmet ve ürün kalitesi; yüzde 35,1 müşteri memnuniyeti, yüzde 30,4 güvenilir şirket olma, yüzde 23,8 yönetim kalitesi ve şeffaflığı, yüzde 22,6 yenilikçilik, yüzde 21,4 finansal sağlamlık ve yüzde 20 çalışan memnuniyeti.

Genel sıralamada Turkcell önde

En beğenilen ilk 5 şirketin sırasıyla Turkcell, Garanti Bankası, Arçelik, Koç Holding ve Eczacıbaşı Topluluğu olduğu araştırma kapsamında, iş dünyasını temsilen 8.500 yöneticiye online olarak anket gönderildi ve toplamda 500’ün üzerinde şirketin 1.592 yöneticisinden yanıt alındı. Araştırmada yer alan katılımcıların yüzde 28’i üst düzey, yüzde 61,9’u ise orta düzey yönetici pozisyonuna sahip.

Index Grup CEO’su Erol Bilecik, şirketlerinin bu önemli araştırmanın bilişim sektörü sıralamasında ilk üçte yer bulmasını şu şekilde değerlendiriyor: “Bilişim Teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir Şirketler Topluluğu olarak teknolojinin sunduğu imkânları yakından takip ediyoruz ve bu alanda yaşanan gelişmeleri kurum itibarımızı daha yukarı seviyelere taşımak için kullanıyoruz. Çünkü bu araştırmanın da gösterdiği gibi biliyoruz ki itibar yönetimi şirketlerin performansını artırıcı nitelikte somut katkılar sağlıyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun