Kariyer 25 TEMMUZ 2012 / 11:47

Bilişim sektöründen üniversite öğrencilerine tam destek

Bilişim sektöründen üniversite öğrencilerine destek

Index, “Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor” adlı projesiyle Anadolu’daki üniversite öğrencilerine eğitim gördükleri alanda staj imkânı sağlayarak hem mesleki gelişimlerine hem de kariyer yolculuklarına katkı sağlamayı sürdürüyor. Temmuz ayında başlayan proje boyunca bilişim sektörü şirketlerinde staj programlarını tamamlayacak öğrenciler, İstanbul'da yaşama deneyimine de sahip olacaklar. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan yedi üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okuyan öğrencilerin faydalandığı bu staj projesi, bilişim sektöründen birçok firma tarafından da destekleniyor.

İçersinde IBM, Microsoft, Asus, Toshiba, Panasonic, Canon, Bimsa, Bilgi Birikim, İstanbul Pazarlama, Compro, Sürat Yazılım, Sentim ve Index Grup gibi birçok şirket projeye destek verirken, staj yapacak öğrenciler Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Elazığ Fırat Üniversiteleri'nden seçildi.

Konuyla ilgili konuşan Index Grup Pazarlama ve İletişim Müdürü Özen Bozçağa Bezirci, Türkiye’de üniversite öğrencilerinin yaşadığı en önemli problemlerden birinin, teorinin pratiğe aktarılmasında karşılaşılan yetersizlik olduğunu söyledi. Bezirci, bu sorunun özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da görüldüğünü belirtirken, bu projeyle bilişim konusunda eğitim almış gençlere İstanbul’daki öncü bilişim firmalarında staj imkânı sunarak, onların kariyer gelişimlerine katkı sağlamak istediklerini dile getirdi. Hem üniversite yöneticileri, hem iş ortaklarımız, hem de projede yer alan öğrencilerden çok güzel geridönüşler aldıklarını belirten Bezirci, projeye katılan 15 öğrencinin kişisel ve kariyer gelişimlerinde yepyeni bir sayfa açtıklarına inandığını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun