Kariyer 10 ŞUBAT 2009 / 13:12

Bilgisayar mühendisliği öğrencileri kongrede buluşuyor

Bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri için önemli bir buluşma noktası olan BİLMÖK, bu yıl 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ODTÜ’de gerçekleştirilecek.

Bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri için önemli bir buluşma noktası olan BİLMÖK, bu yıl 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ODTÜ’de gerçekleştirilecek.


Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırmak, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenleniyor. Her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği ve/veya ilgili kulübü tarafından düzenlenen BİLMÖK ’09, bu yıl ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünün desteğiyle ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin her yanından bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek kongreye bu yıl 150’si resmi olmak üzere yaklaşık 500 öğrencinin katılımı bekleniyor. BİLMÖK; her üniversitenin ilgili bölümünden üç resmi temsilci, bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerine dair herhangi bir bölümde okuyan öğrenciler, üniversite rektörleri, bilgisayar mühendisliği bölüm başkanları, öğretim görevlileri, mezunlar ve Türkiye’nin bilişim dünyasında önde gelen şirketler, bilişim sektörüne destek veren çeşitli dernek ve organizasyonların katılımıyla gerçekleştiriliyor. 26 Şubat Perşembe günü Başkent Öğretmenevi'ndeki açılış kokteyli ile başlayacak olan BİLMÖK, farklı yerlerde düzenlenecek yemekler ve sosyal etkinliklerle devam edecek. Sun Microsystems, Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi’ne (BİLMÖK) altın sponsor olarak destek veriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun