Kariyer 10 ŞUBAT 2009 / 13:12

Bilgisayar mühendisliği öğrencileri kongrede buluşuyor

Bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri için önemli bir buluşma noktası olan BİLMÖK, bu yıl 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ODTÜ’de gerçekleştirilecek.

Bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri için önemli bir buluşma noktası olan BİLMÖK, bu yıl 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ODTÜ’de gerçekleştirilecek.


Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırmak, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenleniyor. Her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği ve/veya ilgili kulübü tarafından düzenlenen BİLMÖK ’09, bu yıl ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünün desteğiyle ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin her yanından bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek kongreye bu yıl 150’si resmi olmak üzere yaklaşık 500 öğrencinin katılımı bekleniyor. BİLMÖK; her üniversitenin ilgili bölümünden üç resmi temsilci, bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerine dair herhangi bir bölümde okuyan öğrenciler, üniversite rektörleri, bilgisayar mühendisliği bölüm başkanları, öğretim görevlileri, mezunlar ve Türkiye’nin bilişim dünyasında önde gelen şirketler, bilişim sektörüne destek veren çeşitli dernek ve organizasyonların katılımıyla gerçekleştiriliyor. 26 Şubat Perşembe günü Başkent Öğretmenevi'ndeki açılış kokteyli ile başlayacak olan BİLMÖK, farklı yerlerde düzenlenecek yemekler ve sosyal etkinliklerle devam edecek. Sun Microsystems, Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi’ne (BİLMÖK) altın sponsor olarak destek veriyor.